banner51

Psikiyatri Servisine Sevkeden Doktora Saldırdı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, iğne olmak için özel bir hastaneye giden 28 yaşındaki Serkan Delihacı, kendisini psikiyatri bölümüne sevk etmek isteyen doktor Nihat Kırtaç ile hastane personeline saldırdı. Gözaltına alınan Delihacı, ifadesinin ardından serbest bırakılırken, olay anı hastanenin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Psikiyatri Servisine Sevkeden Doktora Saldırdı
 
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda işçi olarak çalışan Serkan Delihacı, psikolojik sorunları olduğu iddiasıyla daha önce kendisine verilen sakinleştirici ve ağrı kesici özelliği bulunan ilacın iğnesini yaptırmak üzere özel hastanenin acil servisine başvurdu. İddiaya göre Delihacı’ya, acil serviste istenilen ilaç yerine, hastayı rahatsız etmeyecek daha az dozda bir başka iğne yapılarak gönderildi. Saat 16.15 sıralarında tekrar hastanenin acil servisine giden Delihacı, nöbetçi doktor 55 yaşındaki Nihat Kırtaç’tan, ismini söylediği ilacın iğnesini olmak istediğini söyledi. Hastane kayıtlarını inceleyen doktor Nihat Kırtaç, iğneyi yapamayacağını belirterek, hastayı psikiyatri bölümüne sevk etmek istedi. Psikiyatri servisine sevkedilmesine tepki gösteren Delihacı, doktor  Kırtaç’a hakaret içeren sözler sarf ederek saldırıda bulundu. Serkan Delihacı, araya giren hastane personeli 19 yaşındaki Birkan Ertürk’e de saldırdı. Güçlükle dışarıya çıkarılan genç, tekrar geri gelerek doktor ve hasta bakıcıya yeniden saldırmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Delihacı’yı kelepçeleyerek gözaltına aldı. 
 
Doktor Nihat Kırtaç ile hastane personeli Birkan Ertürk’ün şikayetçi olması üzerine karakola götürülen Serkan Delihacı, sorgusunun ardından savcının talimatı üzerine serbest bırakıldı. Delihacı’nın polis aracının içinden gazetecilere müstehcen el hareketi yapması dikkat çekti. Hastanede korkuya neden olan olay, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 
İ
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER