Provokasyona Karşı Sırtlarını Döndüler

Antalya’da, başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle yaşamını yitiren Berkin Elvan için Akdeniz Üniversitesi’nde dersleri boykot kararı alan bir grup öğrencinin halay çekerken yanlarına kadar geldiği Çevik Kuvvet polisi, provokasyona karşı sırtlarını döndü.

Provokasyona Karşı Sırtlarını Döndüler
Gezi eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan için dersleri boykot kararı alan sol görüşlü yaklaşık 20 öğrenci, Akdeniz Üniversitesi’ndeki merkezi yemekhane önünde bildiri dağıtmak istedi. Bu nedenle sol görüşlü öğrencilerle karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavga, polisin araya girmesiyle kısa sürede sona erdi. Yemekhane yanında bildiri dağıtmaya devam eden öğrenciler, verdikleri bir bildiriyi almak istemeyen öğrenciyle tartıştı. Tartışmayı polis ayırdı. Bildiri dağıtan grubun masasının altındaki odunlar ise özel güvenlik görevlileri tarafından alındı.
 
Bir süre sonra bu kez polisle öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik, emniyet müdür yardımcılarının araya girmesiyle son buldu. Bir süre polis aleyhinde slogan atan grup, ardından halay çekmeye başladı. Halay çeken öğrencilerin yanlarına kadar gelmesi üzerine Çevik Kuvvet polislerinden bazıları, olası provokasyana karşı sırtlarını döndü. Halayın sona ermesi üzerine Çevik Kuvvet polisi de alandan ayrıldı. Bir süre daha slogan atan öğrenciler, ardından dağıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER