banner51

Proje İçin İlk Harç Döküldü

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, Bodrum Sağlık Vakfı tarafından engellilerin eğitim ve üretim yapabilmesi için hayata geçirilecek ’Korumalı İşlik Projesi’nin temeli törenle atıldı.

Proje İçin İlk Harç Döküldü
Turgutreis Mahallesi Bahçelievler Mevkisi’ndeki Bodrum Belediyesi’ne ait 980 metrekarelik arazi üzerine yapılacak ve 920 bin liraya mal olacak Korumalı İşlik Projesi’nin temel atma törenine Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ile yüze yakın engelli ve aileleri katıldı.
 
Törene Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise telgraf göndererek emeği geçenleri kutladı.
 
180 engellinin eğitim gördüğü ve atölyelerde üretim yaptığı Bodrum Sağlık Vakfı’nın başkanı Ahmet Biçer törendeki konuşmasında, engelli bireyler ve ailelerinin el becerilerinin geliştirileceği ve istihdamlarının sağlanacağı güvenli işlikler inşa ederek, engelli bireylerin üreterek sürekli gelir sağlamaları sosyalleşmelerin sağlamayı hedefledikleini söyledi.
 
650 metrekare kapalı alana sahip olacak Korumalı İşlik Projesi’nde seramik, tekstil, paketleme ünitesi, müzik atölyeleri ile sergileme ve satış alanlarının yer alacağını belirten Biçer, "’Bir Tuğlada Sen Koy’ kampanyasına destek vererek bu projeyi hayata geçirmemizi sağlayan engelli dostlarının isimlerinin tuğlalar üzerine yazarak sergileyeceğiz. Tamamen gönül bağı ile tam 18 yıldır yüzlerce engelliye eğitim veren ve topluma kazandırılmasını sağlayan Bodrumlular’a ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Engellileri anlamak için engelli olmak gerekmiyor sadece biraz duyarlılık ve farkındalık yeter" dedi.
 
"ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZIN GÖZLERİNDE KARŞILIKSIZ SEVGİYİ GÖRDÜM"
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da 5 yıldır yöneticilik yaptığını belirterek, "18 yıl önce tanıştığım engelli çocuklarımızın gözlerinde gerçek ve karşılıksız sevgiyi gördüm. Onların sosyal topluma kazandırılmasında ve üretken birer birey haline gelmesinde büyük emeği olan vakıfa her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz. Bir ilçe olarak kentimizin her yerinde dolaşan engellileri görmeniz mümkün, sanıyorum. Türkiye’de en çok sokağa çıkma alışkanlığını kazanan engelli çocuklarımız, insanlarımız bizde. Maçta, pazarda, çarşıda, sinemada, konserlerde heryerlerde onları görmenin mutluluğunu yaşarken hayatlarını daha da kolaylaştıracak bu tür projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi. Törene katılanlar, Başkan Kocadon ve Biçer’in konuşmalarını uzun süre alkışladı.
 
Konuşmaların ardından işliğin temeli vakıf başkanı Biçer, Belediye Başkanı Kocadon ve engelli Bilgin Özşeker, kürekle ilk harcı temele döktü.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER