banner51

Postane Önünde İşçi Eylemi

PTT Sirkeci Başmüdürlüğü Ek Hizmet binasının tadilatını yapan inşaat işçileri, 5 aylık ücretleri ödenmediği gerekçesiyle Sirkeci’deki Büyük Postane önünde eylem yaptı. İnşaat İşçileri Sendikası üyesi gruba, İstanbul Üniversitesi öğrencileri de destek verdi.

Postane Önünde İşçi Eylemi
 
Yaklaşık 50 kişinin katıldığı eylemde, “Örgütlenerek direniyoruz. Direnen inşaat işçileri kazanacak" yazılı pankart açıldı. Eylemde ayrıca, “Yılgınlık yok, direniş var" ve “İnşaat işçisi köle değildir" sloganları atıldı.
 
İnşaat-Sen üyeleri, yaptıkları basın açıklamasında, 1 aydır Sirkeci Büyük Postane önünde eylem yaptıklarını belirtirken, “Kamu için çalışan işçilerin çıplak ücretlerinin devlet tarafından ödenmemesini kınıyoruz. Geçen hafta Çalışma Bakanlığı müfettişleri arkadaşlarımızın çalıştığı döneme ilişkin tespitleri yapmış, PTT yönetimine bildirimde bulunmuştu. Yönetim ödeme yapması gerektiği halde hukuku tanımamış, Bakanlığı ezmiş ve işçilerin üzerine polisleri saldırtarak darp etmişlerdir. PTT yönetiminin, derhal Bakanlık tarafından tespiti yapılan alacaklarımızı ödemesini talep ediyoruz" denildi.
 
Basın açıklamasının ardından bir süre daha binanın önünde bekleyen grup, halay çekip slogan attı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görülürken, işçiler daha sonra binanın önünden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER