Postacıyı Dolandırılmaktan Kurtardı

Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde, geçen yıl ’Yılın Polisi’ seçilerek Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirilen polis memuru Gürkan Şimşek, bir postacıyı dolandırılmaktan kurtardı.

Postacıyı Dolandırılmaktan Kurtardı
Dün saat 16.00 sıralarında postacı Ö.A.’yı cep telefonundan arayıp, kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, "Kızının kimliği kaybolmuş. Terör örgütü mensupları bu kimlik üzerinden şirketler kurmuş. Bunu engellememiz için 950 TL para yatırmanız gerekiyor" dedi. Telefondaki kişi Ö.A.’ya kızına ait olduğunu ileri sürdüğü bir sesi de Ö.A.’ya dinletip, ikna etti. Bunun üzerine Ö.A., telefondaki kişinin verdiği hesap numarasına parayı yatırıp, cep telefonuna gelecek şifreyi beklemeye başladı. Ö.A.’nın bu arada arayıp,yaşadığını anlattığı kardeşi durumu 155 Polis İmdat İhbar hattına bildirdi. Bunun üzerine polis merkezi devriye görevi yapan polis memuru Gürkan Şimşek’e bilgi vererek Ö.A.’yı bulması için görevlendirdi. Şimşek, cep telefonuna gelen şifreyi hesaba yatan parayı çekmeleri için dolandırıcılara vermeden Ö.A.’ya ulaşarak, buna engel oldu. Dolandırılmaktan son anda kurtulan Ö.A., polislere ve kardeşine teşekkür edip, "Verilmiş sadakam varmış" dedi.
 
Ö.A.’ya son anda ulaşarak cep telefonuna gelen şifreyi dolandırıcılara vermesine engel olan polis memuru Gürkan Şimşek, geçen yıl yaşanan kavgada ayırdığı taraflardan birinin bindiği otomobilinde kalp krizi geçirdiğini farkedip, sağlık ekibi çağırarak hem olası olası bir kazanın önüne geçip, hem de o kişinin hayatını kurtardığı için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılın polisi seçilmişti. Şimşek’e ödülünü geçen 10 Nisan’da Ankara Ticaret Odası’nda düzenlenen törende Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz vermişti.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER