Polislere Çevik Kuvvet Eğitimi

Bodrum’da çevik kuvvet polislerine destek amacıyla diğer birimlerde görev yapan polislere de ’çevik kuvvet’ eğitimi verildi.

Polislere Çevik Kuvvet Eğitimi
 
Yaşanabilecek toplumsal olaylara müdahalede çevik kuvvet ekiplerine destek amacıyla Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün farklı birimlerinde görev yapan polislere ilçe stadında ’çevik kuvvet’ eğitimi verildi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli eğitmen Komiser Yardımcısı Musa Erken tarafından pratik ve teorik olarak verilen eğitimde; polislere genel hat düzeni, barikat düzeni, çember düzeni gibi yöntemler uygulamalı olarak gösterildi. Barikat düzeninin uygulamasında; eylemci rolündeki polisler barikata pet şişe ve tekme atıp yüklendi. Bir ara barikatın arkasına ulaşan eylemci rolündeki kişiye copla müdahale edilmeye çalışılması Eğitmen Erken’in ’Yaptığınız yanlış. Talimat gelmeden cop kullanmıyoruz’ uyarısını beraberinde getirdi. Bodrum Yunus Ekipleri Amiri Komiser Yardımcısı Hasan Hüseyin Karateke’nin de katıldığı bölümde polislere gaz maskesi kullanımı da anlatıldı. Eğitimde ayrıca gaz bombası da kullanıldı. Bazı polislerin hatıra amaçlı fotoğraf çektirdiği de görüldü.
 
PROFESYONEL OLUN UYARISI
 
Eğitim sonunda uyarılarda bulunan Erken, "Başınızdaki sorumlu amir talimat vermeden kesinlikle hiçbir müdahalede bulunmayacağız. Tahriklere kapılmayacağız. Karşı taraf bizi tahrik edebilir, sabrımızı zorlayabilir. Soğukkanlı olacağız. En önemli unsur bu arkadaşlar. Yetkili amirin talimatıyla hareket edeceğiz. Bireysel hareketlerde bulunmayacağız. Kısacası profesyonel olacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER