Polisler Siyah Kurdele Taktı

Şanlıurfa’da, çeşitli siyasi parti ve STK üyeleri yaptıkları yürüyüşle üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etti. Yürüyüşte görevli polisler ise yakalarına siyah kurdele takarak birlikte hareket ettiği kalabalığın güvenliğini sağladı.

Polisler Siyah Kurdele Taktı
 
Öğle saatlerinde Ali Şelli Parkı’nda toplanan çeşitli siyasi parti ve STK’lara üye 3 bin kişi, Mersin’de Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto için toplandı. Kalabalığın bulunduğu alana gelen Güvenlik Şube Müdürü Ersan Emeksiz, polislerin de etkinliğe yakalarına siyah kurdele takarak destek verdiklerini belirterek, kaldırımda yürümeleri ricasında bulundu. 
 
Polislerin yakasına siyah kurdela taktığı görülürken, kalabalık daha sonra alkış ve zılgıtlar eşliğinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’ne doğru yürüyüşe geçti. Zaman zaman kadına şiddeti protesto eden slogan atan kalabalığın 1 kilometre süren yürüyüşünün ardından konuşan avukat Esra Yurum, kadına şiddetin sona ermesini isteyerek, "Özgecan’ın şahsında tecavüze uğratılmak istenen ve katledilen tüm insanlıktır. Kadına karşı işlenen suçlar, kadın katliamları, intihar ve cinayet olayları ülkemizde son yıllarda azalmak ve sona ermek şöyle dursun, her ölüm gerekçelendirilmeye çalışılmış ve sorun kadının kendisinde aranıp, çözümden uzaklaşılmıştır" dedi.
 
Esra Yurum, geçen yıl Şanlıurfa’da 61 kişinin intihar ettiğini ve bunların yarısından fazlasının kadın olduğuna da değinerek, kadına yönelik şiddet ve baskının son bulmasını istedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER