banner24

Polisi Kılıçla Doğramaya Kalktı

Ordu'da belinde kılıç, omuzunda tek kırma av tüfeği ve elinde megafonla minübüs güzergahının değiştirilmesini protesto eden 72 yaşındaki Nurettin İslam'ın polis tarafından gözaltına alınmasına müdahale eden yeğeni 30 yaşındaki Kerim Göl kılıçla iki polisi yaraladı. Gelen takviye kuvvetin desteği ile İslam ve Göl gözaltına alındı.

Olay bugün öğle saatlerinde kent merkezi Süleyman Felek Caddesi'ndeki Yalı Camii önünde meydana geldi. Ordu'da sık sık değişik konularda protesto gösterileri yapan 72 yaşındaki Nurettin İslam asker üniforması giyip bisikletine binerek elinde megafonu, belinde kılıç, omuzunda ise tek kırma av tüfeğiyle Yalı Camii önüne geldi. Ordu Belediyesi'nin köy minübüslerini şehir merkezine sokmayarak Şirinevler Mahallesi'ndeki Kamyon Garajı'na depolamasından sonra işlettiği bakkalda işlerin düşmesi nedeniyle belediyeyi protesto eden Nurettin İslam, burada kendisine müdahale etmek isteyen polisle tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle İslam güçlükle polis aracına götürülmeye çalışıldı. Bu esnada yeğeni Kerim Göl polise tepki gösterdi.

 
Bunun polis Göl'ü de gözaltına almak isteyince bir fırsatını bulup Nurettin İslam'ın belindeki kılıcı alıp direndi. Ardında kılıçla polise saldırması üzerine polis silahını havaya doğrultarak kendini korumaya çalıştı. Bu esnada kılıçla Cihangir Kayhan, Cengiz Kaplan adlı polis memurları yaralandı.
 
Çevredeki vatandaşlar olayı korku dolu gözlerle film izler gibi seyrederken polis protestocuyu sakinleştirmeye çalıştı. Arbede esnasında protestocunun elinden kılıç güçlükle alındı.
Takviye ekiplerin desteğiyle Nurettin İslam ve Kerim Göl gözaltına alındı. Yaralı polis memurlarıda meslektaşları tarafından tedavi edilmek üzere Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
Protestocu Nurettin İslam'ın, daha önceki yıllarda da sahildeki Atatürk Heykeli'ni silahla rehin almış, fındık paralarını ödemeyen Fiskobirlik'i protesto ederek eylemlere katılmıştı. İslam'ın akli dengesinin yerinde olmadığı, raporunun bulunduğu da belirtildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER