Polis Ve Jandarma Terör Eylemini Önledi

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, dün gece yarısı üzerlerine yağ ve benzin döktükleri araç lastikleri ile 20 molotof kokteylini TEM otoyolu’na atmaya hazırlanan 7 kişi, polis ve jandarmanın gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı.  

Polis Ve Jandarma Terör Eylemini Önledi
IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını porotesto eylemleri sürerken, dün gece Geabze’de faciayla sonuçlanabilecek bir eylem son anda önlendi. Gebze’de bir grup, 30 kadar araç lastiğini TEM otoyolunun Gebze Arapçeşme Mahallesi Kirazpınar geçişindeki köprüye getirerek, burada üzerlerine yağ ve benzin dökerek hazırlık yaptı. Bununla birlikte kola ve bira şişelerinden 20 kadar molotof kokteyli de hazırlayıp, bunları TEM otoyoluna atmaya hazırlanan grupla ilgili ihbar alan polis ve jandarma ekipleri, saat 24.00 sıralarında ortak operasyon düzenledi.
 
Operasyon sırasında TEM otoyolunda faciaya yolaçabilecek eyleme hazırlanan 7 kişilik grup etkisiz hale getirildi. Bu arada polis sabaha kadar sürdürdüğü operasyonla bazı evlere baskın yaptı. Bu olayla ilgili olarak soruşturma sürerken, polis ve jandarma bölgede olası terör olaylarına karşı yoğun önlemler aldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER