banner51

Polis, Dövizlere El Koydu

Elazığ’da CHP’lilerin 17 Aralık operasyonun yıldönümünde düzenlediği protestoda açtıkları dövizlere polis tarafından el konuldu.

Polis, Dövizlere El Koydu
 
CHP Elazığ il teşkilatı önünde toplanan bir grup partili, ’17-25 Aralık haftası yolsuzluk ve Rüşvetle mücadele haftası olsun’ dövizleriyle, PTT Meydanı’na gitmek için yürüyüşe geçti. CHP İl Başkanı Ünsal Karatepe’nin yanına gelen polis, söz konusu dövizlerin mahkeme kararı ile toplanacağını iletti. Başkan Karatepe de, o mahkeme kararını görmek istediğini belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının örtülmesi, Türkiye’de yaşanan ve dünyada sayılı bir yolsuzluğun yapıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Biz bunları protesto etmek üzere Cumhuriyet Halk Partisi’yle ve bazı sivil toplum örgütleriyle postane meydanında bir açıklama yapıyoruz" dedi.
 
Yapılan basın açıklamasının ardından mahkeme kararını getiren polis ile CHP İl Başkanı Ünsal Karatepe arasında tartışma yaşandı. Karatepe, kararın Elazığ il örgütü için verilmediğini söylemesi üzerine polis, "Kararı hakim verdi. Türkiye’nin her yerinde geçer" dedi. Bunun üzerine Karatepe de, "Hakimin kararı ayet mi ki?" karşılığını verdi. Polis ile Karatepe arasındaki tartışma devam ederken, diğer polisler dövizleri toplayarak el koydu.
 
CHP İl Başkanı Karatepe, dövizlerin CHP’ye ait olduğunu ve toplatılmasına izin vermeyeceklerini ifade ederek, "Gelirsiniz il binamızda tutanakla alırsınız" dedi. Polis dövizleri topladıktan sonra olay yerine gelen Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Avcı ile birlikte, CHP il binasına giderek tutanak düzenlendikten sonra dövizlere el konuldu.
 
PTT Meydanı’nda yapılan basın açıklamasının ardından partililer olaysız dağıldılar.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER