Polis Ailelerinin Tahliye Sevinci

Antalya’da ’Paralel Yapı’ operasyonu kapsamında tutuklanan 7 rütbeli polis, bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu tahliye edildi. Gece geç saatlerdeki tahliye sonrası polislerle aileleri cezaevi önünde büyük mutluluk yaşadı.

Polis Ailelerinin Tahliye Sevinci
Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından ’Paralel yapı’ iddialarına yönelik 29 Eylül’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan 2’nci sınıf Emniyet Müdürü Yavuz Bölek, 3’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Bülent Elaldı, 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Gökhan Tayuk, Komiser İsa Yıldırım, Komiser Asım Demirel, Komiser Rüştü Çetinkasap, Komiser Şenol Oral’ın avukatlarından Osman Yengil’in itirazını görüşen 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi, polislerin tahliyesine karar verdi. Dün akşam saatlerinde tahliye kararını öğrenen aileler, L Tipi Cezaevi’ne gelmeye başladı. Yaklaşık 150 kişilik grup, tahliye kararı verilen polisleri cezaevi önünde bekledi.
 
7 rütbeli polis memuru, gece yarısına doğru cezaevinden çıktı. Polis yakınları, alkışlar eşliğinde ’Yiğitler burada, hırsızlar nerede’ diye slogan attı. Polislerle yakınlarının buluşması sırasında duygulu anlar yaşandı.
 
’1 HAFTA MİSAFİR TUTULDUK’
 
Tahliye edilen 3’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Bülent Elaldı, “Vatanını milletini gönülden seven Türk evlatlarına ve bize desek olanlara çok teşekkür ederim. Bu süreçte bize hiçbir somut neden gösterilmedi. 1 hafta burada misafir tutulduk. Bunca yıl işimizi yaptık. Hiçbir hukuksuz işlem gerçekleştirmedik. Bundan sonra da görev verilirse en iyi şekilde yaparız. Allah var, gam yok" diye konuştu. Bülent Elaldı’nın oğlu Fatih Elaldı, babasına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, "Adalet yerini aldı" dedi.
 
Avukat Osman Yengil ise “Müvekkillerimizin suç işlemediğine dair bir ön karardır. Herhangi bir delil bulunmadan bu tutuklamaların gerçekleştiğinin tescilidir bu karar. Mahkemenin gerekçeli kararında hakim bey insan haklarına atıflarda bulunarak, güzel gerekçeli bir karar yazmış. Kararda açıkça ’gerekçe gösterilmeden tutuklama yapılmıştır’ ibaresi vardır. Bu arkadaşlar mahkeme kararını uyguladılar. Bu da suç unsuru değildir. Bu bir algı operasyonudur" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER