Polatlı'da Sel

Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde dün akşam saatlerine doğru başlayan sağanak yağış, sel baskınlarına neden olurken, birçok kişi saatlerce mahsur kaldı. Ankara Büyükşehir ile Polatlı Belediyesi ekipleri iş makinalarıyla felaketin büyümemesi için gece geç saatleri kadar çalıştı.

Polatlı'da Sel
 
Yağışlar, Polatlı Ticaret Borsası, Haymana yolunun üçüncü kilometresindeki tuğla fabrikalarını, Yüksek Hızlı Tren Garı yakınrları devlet karayolunun ilçe içindeki kısımları şiddetli sel baskını nedeniyle ulaşıma kapandı. Tuğla fabrikalarında zincire bağlı bir bekçi köpeği ise boğulma tehlikesi geçirdi.
 
İKİ ARAÇ SULARA GÖMÜLDÜ
 
Ticaret Borsası yakınlarında iki araç sele kapıldı. İş makinaları gece geç saatlere kadar araçları kurtarmak için çalıştı. İş makinaları, Ticaret Borsası’nda hububat ve soğan dolu ambarlara su baskını olmaması için önlerine kum döktü. Borsa tüccarları, bu yıl ikinci kez borsanın su altında kaldığını belirterek, "Artık her yağıştan sonra korkar olduk. Altyapı çalışmalarının yapılması gerekiyor. Sadece biz mağdur olmuyoruz, aynı zamanda çiftçilerimizin ürünleri de sel nedeniyle büyük zarar görüyor" dedi.
 
ULAŞIM İKİ SAAT DURDU
 
Polatlı’ya, Ankara tarafından girişinde yapılan köprü kavşak nedeniyle iki km’lik tali yol sel nedeniyle kapandı. Karayolunda ve aynı yola bağlantılı Haymana yolunda trafik ulaşımı yaklaşık 2 saat süreyle durdu. Karayolunun şehir içinde kalan bölümünde ise trafik ekipleri kontrollü olarak ulaşıma aralıklarla izin verdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER