banner9

Pkk'ya Ait Sığınaklar İmha Edildi

Bitlis’te 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı birliklerin Sehi Ormanları Bölgesine yaptıkları ’Şehit Topçu Teğmen Cemal Tepeli-1’ adlı operasyonda, çok sayıda sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınaklarda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği ve bbunların yerinde imha edildiği açıklandı.

Pkk'ya Ait Sığınaklar İmha Edildi
Sehi Ormanları Bölgesi’ne yapılan operasyonlarla ilgili Bitlis Valiliği yazılı açıklamada bulundu. 2 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşının şehit olduğu bölgeye yapılan operasyonlarda çok sayıda sığınağın ortaya çıkarıldığı belirtildi. PKK’lı teröristleri bulmak, etkisiz hale getirmek ve bölgede tespit edilen sığınak ve barınakları kullanılmaz hale getirmek için 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı birliklerin Sehi Ormanları Bölgesine 20 Aralık’ta operasyona başladığı kaydedildi. 22 Aralık’ta saat 12.00 sıralarında arazi arama tarama çalışmaları sırasında çıkan çatışmada ise 2 teröristin ölü ele geçirildiği hatırlatılarak söyle denildi:
 
"1 kahraman askerimizin şehit olduğu operasyonda, teröristlerce kullanılan 4 odalı 1 adet sığınak, ayrıca daha büyük ikinci bir sığınak ile 3 barınak ve 2 mevzii içerisinde, 2’si arazide tuzaklanmış, şekilde, diğeri sığınakta 3 adet El Yapımı Patlayıcı(EYP), El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılmak üzere çok miktarda elektronik EYP düzeneği, EYP yapımı için kullanılmak üzere 6 akü, 4 AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği, 2 el bombası, 1 tabanca, 1 RPG-7 R/A silahı, 4 R/A mihmmatı, 1 silah üstü termal dürbün, 1000 kalaşnikof ve PKMS mühimmatı, 1 Yeasu el telsizi, 1 video kamera, 1 fotoğraf makinası, 2 radyo, bol miktarda kıyafet (200 kişiyi donatacak seviyede), 2100 kg muhtelif gıda malzemesi, çok miktarda battaniye ele geçirilmiştir. Söz konusu el yapımı patlayıcılar kontrollu bir şekilde yerinde imha edilmiş, barınak ve sığınaklar kullanılmaz hale getirilmiş, malzemeler ise bulundukları bölgede imha edilmiştir. Bölgedeti BTÖ mensuplarına yönelik operasyonlara ara vermeden devam edilmektedir."
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER