PKK'nın Saldırıda Kullanacağı Araçlar Bulundu

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’nca gerçekleştirilen ’Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Birlik Operasyonu’nda sona gelindi. Lice İlçesi’nde, terör örgütü PKK’nın en büyük finans kaynağı uyuşturucuya yönelik başlatılan ve bugün sona ermesi beklenen operasyonda, yaklaşık 20 ton patlamaya hazır hale getirilmiş amonyum nitrat ile teröristlerce bombalı saldırıda kullanılacağı değerlendirilen çoğunluğu lüks 22 araç ele geçirildi.

PKK'nın Saldırıda Kullanacağı Araçlar Bulundu
Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, bölgede örgüt mensuplarınca kullanılan sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve örgütün en büyük finans kaynağı olan uyuşturucunun ekim alanlarını imha etmek amacıyla başlatılan ve başarıyla yürütülen operasyonda sona gelindi.
 
BEYAZ CİP SİYAH RENKLE KAPLATILMIŞ
 
Bu kapsamda, bölücü terör örgütü mensuplarınca çalınan ve bombalı saldırılarda kullanacağı değerlendirilen çoğunluğu lüks çeşitli markalarda 22 araç bulunarak güvenli noktaya çekildi.
 
Söz konusu araçlardan beyaz renkli bir cipin, güvenlik güçlerini aldatmak için siyah renkle kaplatıldığı tespit edildi.
 
10 GÜNDE 19 BİN 255 KİLOGRAM AMONYUM NİTRAT ELE GEÇİRİLDİ
 
Operasyonda 10 günde 19 bin 255 kilogram patlatılmaya hazır hale getirilmiş amonyum nitrat ele geçirildiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER