'PKK Seçim Öncesi Eylemsizlik İlan Edecek'

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, PKK’nın 1 Kasım öncesi eylemsizlik ilan edeceğini  ileri sürerek, "İnşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz" dedi. 

'PKK Seçim Öncesi Eylemsizlik İlan Edecek'
PKK’nın eylemleri durdurmasıyla gerginliğin ortadan kalkacağını ileri süren ve çatışmasızlık ortamının sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Hişyar Özsoy şunları söyledi:
 
"Suruç olayından bu yana ortada çok ciddi bir savaş durumu var. 300’den fazla gerilla, asker, sivil, polis vatandaşımız hayatımızı kaybetmiştir. Bu nedenle ailelerine başsağlığı diliyorum. İnşallah bu ölümler son ölümler olur. Bir çatışmasızlık ortamı oluşturmak için elimizden gelen tüm gayreti sarf ettik, etmeye de devam ediyoruz. Sonuç almaya yakınız. İnşallah bir iki güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz. Hepimizin canı yanıyor. Çok zor süreçlerden geçiyoruz.  Toplumda zincirleme sıkıntılar oluşmuş durumda. Vatandaşlara tek çağrımız aklını ve vicdanını dinleyip ona göre oy kullanmasıdır."
 
1 Kasım seçimlerinde de HDP’nin birinci sıra milletvekili adayı olan Hişyar Özsoy, 7 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koalisyon kurulmasına izin vermediğini ileri sürerek, "Sadece biz değil tüm halk sayın Cumhurbaşkanının aktif siyasete bu kadar müdahale etmesinden rahatsız. Burada cumhurbaşkanlığı makamının bir saygınlığı kalmamıştır" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER