'PKK Hem Kürt, Hem de Türk Düşmanıdır'

Ağrı Valisi Musa Işın, Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Lisesinin açılış törenindeki konuşmasında, bölücü terör örgütü PKK’nın hem, Kürt hem de Türk düşmanı olduğunu söyledi. Işın, PKK’nın "Gidin adam öldürün" diye 14 yaşındaki çocuklara boylarından büyük silah verdiğine dikkati çekti.

'PKK Hem Kürt, Hem de Türk Düşmanıdır'
Kampus içinde yapımı tamamlanan 8 derslikli Spor Lisesi, 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisesisi ve 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonunun açılış törenine katılan Vali Musa Işın, Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda bir konuşma yaptı. Terör örgütü PKK’nın "Gidin adam öldürün" diye 14 yaşındaki çocuklara boylarından büyük silah verdiğini, bu çoçukların daha sonra kaçarak gelip teslim olduklarını belirtti. Öğrencilere "Hayatınızı, gençliğinizi kötü insanların emellerine alet etmeyin" diye uyaran Vali Musa Işın, özetle şunları söyledi:
 
ÇOCUKLARI KAÇIRDILAR
 
"Kendi çocuklarını ise İstanbul, Ankara, Avrupa ve Amerika’da en güzel şekilde okutuyorlar. Fakir fukaranın çocuklarını dağa gönderiyorlar. Geçen Ramazan ayında Anadolu Lisesinden 2 kız çocuğu dağa götürüldü. Babaları geldi perperişan. İki kız çocuğu, Allah’tan korkmaz mısın? Zaten Allah’tan korksanız bunu yapmazsınız. Üniversitede 2 sene sonra öğretmen olarak çıkacak olan 10 kişiyi götürdüler dağa. İki sene sonra öğretmen olacaklar bunlar. Hayatlarını kurtaracaklar, insanca yaşayacaklar. Niye götürüyorsunuz bunları? Bütün bunları dikkate aldığımızda sizi temin ederim ki PKK hem Kürt hem de Türk düşmanıdır."
 
Ağrı’nın hedef seçildiğine işaret eden Vali Musa Işın, terör temizlenmeden, huzur olmadan bölgeye yatırımın gelmeyeceğini bildirdi. Otellerin boş kaldını anımsatan Vali Işın, "Her şey birbirini etkiliyor. Esnaf alacağını alamıyor, borcunu ödeyemiyor. Mal siparişi veriyor, araç buraya gelmiyor. Neden? Bunların yüzünden. Peki siz kime hizmet ediyorsunuz. Siz bu halka zülum, düşmanlık ediyorsunuz. Ekmeğine, namusuna, canına göz dikmişsiniz. İçerde ve dışarda ne kadar şer odakları varsa hepsi birleşmişler. Türkiye’yi Suriye’ye çevirmeye çalışıyorlar" diye konuştu.
 
Açılış sonrasında eğitim tesislerini gezen Vali Işın, öğrencilerle birlikte yemek yedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER