PKK Bu Patlayıcıları Kullanacaktı

Teröristin aracında 35 kilo patlayıcı ve mayın ele geçirildi.

PKK Bu Patlayıcıları Kullanacaktı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren, yaralı yakalanan PKK'lı terörist Abdurrahmah Fidan'ın kullandığı araçta ele geçirilen 35 kilo patlayıcı ve mayınlar basına gösterildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bahar aylarıyla birlikte PKK'nın eylemlerini artırdığını belirleyince çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fizik takip sonunda teröristlerin yüklü miktarda patlayıcı sevki yapacağını belirleyen polis, 27 Nisan gecesi Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin Girmeli Beldesi yakınlarında, Şırnak'ın Cizre İlçesi yönünden gelen, içinde patlayıcı bulunan araca operasyon düzenledi. Operasyonda 'Dur' ihtarına uymayan sürücü PKK'lı terörist, polislere ateş açarak araçla birlikte kaçmaya başladı. Polisin de ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, PKK'lı Abdurraman Fidan, yaralı olarak yakalandı.

Teröristin kullandığı araçta yapılan aramada yaklaşık 35 kilo patlayıcı ele geçirildi. 24 kilogramı TNT, 5 kilogramı A-4, geri kalanı ise çeşitli patlayıcılardan oluşan patlayıcının eylemlerde kullanılacağı açıklanmıştı.

Araçta yapılan aramada, bulunan yaklaşık 35 kilo patlayıcı ve mayınlar basın mensupları için sergilendi. Yaralı ele geçen PKK'lı Fidan'ın hastanede tedavisi tamamlandıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklanıp, Mardin F Tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 12:50
YORUM EKLE

banner47