banner51

Pitbull Cinsi Köpeklerini Çaldılar

Fatih’deki Yedikule Hayvan Barınağı’na geçen hafta farklı günlerde gelen hırsızlar, zincire bağlı toplam 8 adet ‘pitbull’ cinsi köpeği çalarak kayıplara karıştı. Hayvanseverler, 3 bine yakın köpeğin ve yaklaşık 200 kedinin bulunduğu Yedikule Hayvan Barınağı’nın daha korunaklı olması için güvenlik önleminin burada arttırılmasını istedi.

Pitbull Cinsi Köpeklerini Çaldılar
 
Yedikule Hayvan Dostları Derneği Başkanı Özen Faydoğan, hayvan barınağının çevresindeki güvenlik önleminin arttırılması gerektiğini belirtti. Hırsızlık olayının önüne geçmek için burada nöbet tutmaya başladıklarını söyleyen Faydoğan, “Geçtiğimiz hafta sabaha karşı 5 pitbull cinsi köpeği demir kafesleri testerelerle kesip çaldılar. Ertesi gün 3 pitbull cinsi köpek daha çalındı. Çalan kişilerin peşine düştük ve birini yakalayıp kendisinden şikayetçi olduk. Buraya düzenlik olarak güvenlik görevlilerinin bulundurulmasını istiyoruz. Çitlerin yükseltilmesini ve teller yapılmasını, ayrıca aydınlatma sisteminin yapılmasını istiyoruz” dedi.
 
İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Üyesi Avukat Yasemin Babayiğit ise, barınakta yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili süreci takip edeceklerini, hayvan barınağına gerekli desteği vereceklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 15:17
YORUM EKLE

banner47