Pil Parası Bulamıyor

Adana'da parkinson hastası 35 yaşındaki Halis Akkoç,  beyin pili taktırmak istiyor. Ameliyat ve pil için 25 bin liralık farkı ödeyemeyen Akkoç, hayırseverlerden yardım istedi.

Pil Parası Bulamıyor
Tornacılık yapan 2 çocuk babası Halis Akkoç’a, 10 yıl önce sol elinde uyuşma olması nedeniyle gittiği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde 60 yaşın altındaki kişilerde çok nadir görülen, eski milli basketbolcu Mehmet Kahyaoğlu’nun da yakalandığı parkinson hastalığı teşhisi konuldu. Zaman içinde titreme nöbetleri, hafıza kaybı ve bayılmalar nedeniyle çalışamayacak duruma gelen Halis Akkoç’a yüzde 70 engelli raporu verildi. Yürüyemez hale gelen Akkoç’a, tedavi için gittiği Ankara’da kendisine beyin pili takılması gerektiği anlatıldı. Özel hastanede ameliyat ve pil için 25 bin liralık fark çıkınca Akkoç, operasyon yaptırmadan döndü.
 
PARA BULABİLİRSEK, SAĞLIĞIMA KAVUŞACAĞIM’
 
Çok ağır ilaçlar kullandığını ancak buna rağmen hastalığına çare olmadığını anlatan Akkoç, şunları söyledi:
 
"Vücudumda sürekli kasılmalar, titremeler meydana geliyor. Son zamanlar ayakta olduğum sırada bir anda baygınlık geçirip, düşüyordum. Yaklaşık 5- 6 aydır yatağa bağımlı olarak yaşıyorum. Devlet hastanelerinde bu ameliyat olmadığı için Ankara’da bulduğumuz bir doktor bize özel bir hastanede bu ameliyatı gerçekleştirebileceğini söyledi. Toplam maliyet 80 bin liraymış. Sosyal Güvenlik Kurumu, operasyonun 55 bin lirasını karşılıyormuş, 25 bin lirasını ise bizim vermemiz gerektiği söylendi. Çalışamadığım için bu parayı karşılayamadım. Ameliyat olmadan geri dönmek zorunda kaldım. Bu parayı ödemem mümkün değil. Hayırseverlerden ya da devletimizden bana yardım etmesini istiyorum."
 
PİL TAKILAN MİLLİ  BASKETÇİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
 
Aynı hastalığa yakalanan milli basketbolcu Mehmet Kahyaoğlu, geçen 26 Şubat’ta olduğu ameliyatla normal hayatına kavuşmuştu. Mehmet Kahyaoğlu parkinson hastalarına destek olmak amacıyla kurulan Beyin Pili Hastaları Derneği için
 
bu yıl 37’ncisi düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu halk koşusuna da katılmıştı.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER