Peygambere Hakareti Protesto Ettiler

Rize’de Saadet Partisi (SP) üyesi 50 kişi,  Fransa’da yayınlanan mizah dergisi Charlie Hebdo’da Hz. Muhammet’e hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasına Müslüman aleminin yeterince tepki göstermediğini ileri sürerek mezarlıkta protesto gösterisi yaptı.

Peygambere Hakareti Protesto Ettiler
 
Taşlıdere Mahallesi’nde Rize Belediyesi Asri Mezarlığı’nda toplanan 50 kadar SP’li, ’Anamız, babamız sana feda olsun ya Resulullah’ yazılı pankart açtı, ölüler için dua etti. Grup adına basın açıklaması yapan SP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Terzi, Fransa’da yayınlanan karikatürleri Türkiye’de gazete sayfalarına taşıyanlar ve internette yayımlayanlar hakkında hukuki sürecin başlatılmasını istedi. Terzi, şunları söyledi:
 
"Bu basın açıklamasını meydanlarda, cami önlerinde halk kitlelerine yapmak yerine mezarlığı tercih ettik. Çünkü şikayetçiyiz. İnsanlarımız adeta ruh kökü sindirilmiş, sinir sistemleri iflas etmiş durumda. Yılarca, ’Canımız, kanımız sana feda olsun Resulullah’ dememize rağmen bırakın kan dökmeyi, kılımızı kıpırdatamayan ümmet haline geldik. Resulullah’a yeterince sahip çıkamadık ve çıkamıyoruz. Yarın mahşerde efendimizin yüzüne nasıl bakacağız bilemiyoruz. Anne ve babamıza hakaret edildiğinde ortalığı toza dumana katmayı beceriyoruz. Ama peygamberimize karşı hakaret edenlere karşı adeta lal olmuş durumdayız. Bu yüzden insanların bulunduğu sessizliği protesto etmek için mezarlığı seçtik. Manası anlayana büyük cevap vermektedir."
 
Türkiye’de peygambere karşı bazı siyasilerin de uygunsuz sözler söylediğini örnekleriyle hatırlatan Mehmet Terzi, "İslam’a ve onun kutsallarına yapılan saldırıları kabul etmiyoruz. Zulmün her çeşidine karşı sesimizi gür bir şekilde çıkarmaya devam edeceğimizi buradan duyuruyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER