Perşembe'ye Dikkat! Çok Daha Soğuyacak

Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre, yarından itibaren Trakya’da ani sıcaklık düşüşünün başlayacağı ifade edilirken, Perşembe günü ise sıcaklığın ülke genelinde 8 ila 10 derece düşerek mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği belirtildi.

Perşembe'ye Dikkat! Çok Daha Soğuyacak

Açıklamada, soğuk ve yağışlı sistemin Perşembe günü, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da kar yağışlarına neden olduktan sonra Cuma gününden itibaren bölgeyi terk etmesi ve bölgenin tekrar ısınmasının beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için hafta boyunca, şiddetli yağışlar nedeni ile vatandaşların su baskınlarına karşı dikkatli olması uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada soğukların aniden düşmesi nedeni ile Perşembe günü buzlanma ve don olaylarının görülebileceği belirtilirken şiddetli poyrazlar sonucu oluşabilecek çatı uçmaları, ağaç ve direk devrilmeleri gibi vakalar için tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Osmaniye ve Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, İç Anadolu'nun kuzeyinin yüksek kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların öğle saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Trakya ile Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ÇANAKKALE °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 7°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, Kıyı Ege aralıklı olmak üzere sabah ve öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 8°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

AYDIN °C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

IZMIR °C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ:

MANISA °C, 14°C

Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, batısı ile Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 19°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 19°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

HATAY °C, 15°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

ESKISEHIR °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

KAYSERİ °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

KONYA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 8°C

Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

DÜZCE °C, 10°C

Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

SİNOP °C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK °C, 7°C

Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 14°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

SAMSUN °C, 14°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

TOKAT °C, 14°C

Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmurlu

TRABZON °C, 15°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, güney ve batısı ile Erzurum çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Elazığ ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 5°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

HAKKARİ °C, 6°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı

KARS °C, 3°C

Çok bulutlu

MALATYA °C, 12°C

Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 11°C

Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu

GAZIANTEP °C, 12°C

Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

MARDİN °C, 10°C

Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu

SIIRT °C, 11°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına; Ege ve Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı ilk saatler güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), doğusu güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de güney yönlerden, yer yer kuzey yönlerden 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında ilk saatlerde 4,0 ila 5,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğu, güneyi güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde geneli güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece saatlerinde 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, doğusu öğle 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER