Peribacaları Beyaza Büründü

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’daki Peribacaları, yağan karla  beyaza büründü.

Peribacaları Beyaza Büründü
 
Kar yağışı yurdun büyük bölümünde yaşamı olumsuz etkilerken, yılda ortalama 2.5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Kapadokya’ya ayrı bir güzellik kattı. Her mevsim ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan Peribacaları, kar altındaki beyaz görüntüsü ile objektiflere yansıdı. Karla kaplanan Peribacaları, özellikle Göreme Açık Hava Müzesi ile Uçhisar Kalesi ve çevresinde birbirinden güzel görüntüler oluşturdu. Bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler, fotoğraflar çekti.
 
Dünden itibaren soğuk ve yağışlı bir havanın etkisi altına giren Nevşehir’de, bu sabah saatlerden itibaren başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oluyor.
 
Soğuk havanın da etkisi ile şehrin ana arterlerinde yağan karın buzlanmaya neden olmaması için Nevşehir Belediyesi ekipleri tuzlama çalışmalarına hız kazandırdı.
 
Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle trafiğin yoğun olduğu ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklarda tuzlama çalışmalarını gün boyu devam ettirecek.
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER