Patlayan Su Borusu Korkuttu

Ümraniye-Göztepe arasında yapılması planlanan metro hattı için Sahrayıcedit’te yapılan etüd çalışması sırasında işçiler İSKİ’ye ait su borusunu patlattı. Büyük bir basınçla bir apartmanın 4’üncü katına kadar yükselen su hem vatandaşları korkuttu hem de çevreye zarar verdi.

Patlayan Su Borusu Korkuttu
Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi’nde ileride yapılması planlanan metro hattı için iş makinesiyle zemin etüdü yapan işçiler, İSKİ’ye ait su borusunu patlattı. Patlayan borudan büyük bir basınçla çıkan su bir apartmanın 4’ünkü katına kadar yükseldi. Apartman sakinleri ve çevredeki vatandaşlar yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki su karşısında korku yaşadı. Suyun fırlattığı taşlar yol kenarındaki işyerlerine de zarar verdi. Suyun bazı dükkanların içine kadar girdiği görüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen İSKİ görevlileri ana vanaları kapatarak suyu kesmeye çalıştı. Yarım saat süren uğraş sonucunda su kesildi.
 
Mağaza sahibi Derya Karadaş, yaşadıklarını şöyle anlattı. “Dükkandaydım o sırada. Fışkıran suyla beraber taşlar cama vurmaya başladı. Felaket bir durumdu. Çok korktum&rdquo
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER