banner9

Parlayan Tüpü Eliyle Merdivenlere Attı

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde, 25 yaşındaki Saliha Demirdöven’in evin mutfağında yemek pişirmek için yaktığı tüp alev aldı. Demirdöven, alevlerin eşyaya sıçramaması için yanan tüpü eliyle dışarı çıkarıp, apartmanın merdivenlerine attı. Parlayan tüp, diğer apartman sakinleri tarafından söndürülürken, ellerinde yanıklar oluşan Demirdöven hastaneye kaldırıldı.

Parlayan Tüpü Eliyle Merdivenlere Attı
Olay, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi TOKİ Sosyal Konutları B-1 Blok’ta meydana geldi. İddiaya göre, Saliha Demirdöven evin mutfak kısmında yemek pişirmek için küçük tüpü yaktı. Dedantörden gaz kaçıran tüp bir süre sonra parladı. Bunun üzerine paniğe kapılan Saliha Demirdöven, alevlerin eşyalarına sıçramaması için tüpü eline alarak apartmanın merdivenlerine attı. Bu sırada durumu fark eden komşular, alev alan tüpü, üzerine ıslak halı atarak ve su dökerek söndürdü. Ellerinde yanıklar oluşan Demirdöven, çevredeki vatandaşlar tarafından özel bir araçla Keşan Devlet Hastanesi’ne götürülerek, tedavi altına alındı. Yangın sonucu apartmanın merdivenlerinin bulunduğu koridordaki duvarda hasar oluştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekibi de söndürüldükten sonra bahçeye çıkartılan tüpteki gazı kontrollü olarak boşalttı. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.
 
YANGIN ALARMLARI ÇALIŞMIYOR
 
TOKİ tarafından geçen yıl hak sahiplerine teslim edilen ve Roman vatandaşların oturduğu apartmanlarda bulunan yangın alarmlarının çalışmadığı bildirildi. Konut sahipleri apartman girişlerinde yangın vanası ve hortumunun bulunduğu ancak kullanmayı bilmediklerini belirterek, olası bir yangına ilk müdahaleyi yapabilmek için kendilerine bu konuda eğitim verilmesini istedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER