banner51

Park İçindeki 8 İşletme Mühürlendi

Van’ın Edremit İlçesi’ne 2011 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Dostluk Parkı’ndaki 8 işyeri, sözleşmeleri bittiği halde boşaltılmayınca zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. 

Park İçindeki 8 İşletme Mühürlendi
Van’da 2011 yılında Van Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Van’ın Edremit İlçesi’de Van Gölü sahiline yapılan Dostluk Parkı içindeki 8 işyeri bugün mühürlendi. Edremit Belediyesi Meclisi kararıyla, sözleşmeleri biten 8 işyerinin boşaltılması istendi. Sözleşmeleri bittiği halde boşaltılmayan işyerleri zabıta ekipleri tarafından bugün mühürlendi.
 
Mühürleme işleminin yasalar çercevesinde yapıldığını söyleyen Van Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, "Edremit Belediyesi Meclisi tarafından parkta bulunan 8 işyeri için boşaltma kararı alındı. Alınan karar tamamiyle hukukidir. Bu işyerlerinin sözleşmeleri bitmiştir. Park halka açık bir yerdir. Kimse bu parkları özel mülkiyet alanı gibi kullanamaz" dedi.
 
’MAĞDUR EDİLDİK’
 
Yaşanan sıkıntıdan dolayı mağdur edildiklerini belirten işyeri sahipleri ise şunları söyledi:
 
"Park içindeki işletmeler özeldir. Ve hepimizin ruhsatları var. Burada 100 kişi çalışıyor. Özel idaredeyken hiçbir sorun yoktu. Belediyeye geçtikten sonra bu sıkıntılar başladı. Yine park herkese açıktır. Belediyenin iddia ettiği gibi park ticari bir alana dönüşmemiştir. Biz alınan bu kararın siyasi olduğunu düşünüyoruz.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER