Parayı Duyan Kedilere Koştu!

Van'da başvuruları 2 hafta önce başlayan ve birinciye 3 bin lira para ödülü verilecek olan 'En güzel Van kedisi' konulu fotoğraf yarışmasına ilgi büyük oldu. Daha önce günde 10- 15 kişinin ziyaret ettiği 'Kedi evi' son 2 haftada ziyaretçi akınına uğradı. Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karaca, bu sürede günde en az 50 kişinin 'Kedi evi'ni ziyaret ederek fotoğraf çektiğini söyledi.

Parayı Duyan Kedilere Koştu!

Bir gözü mavi, bir gözü sarı dünyaca ünlü Van kedileri, yarın podyuma çıkarılacak. Düzenlenecek 'güzellik yarışması' etkinliği çerçevesindeki fotoğraf yarışması için 2 hafta önce başlatılan başvurular bugün son buldu. Şu ana kadar 50 Van kedisi sahibinin güzellik yarışması için başvuru yaptığı belirtilirken, 3 bin TL'lik ödüllü fotoğraf yarışmasında dereceye girmek için amatör ve profesyonel fotoğrafçılar da 'Kedi evi'ni mekan tuttu. Daha önce ziyaretçi sayısının günlük 10-15 arasında değiştiğini belirten Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karaca, 'Kedi evi'nin kapılarını 2 haftadan bu yana herkese açtıklarını söyledi.

Doç. Dr. Karaca, "Bu zamandan sonra günlük ziyaretçi sayımız her geçen gün arttı. Kimi zaman ziyaret ve fotoğraf çekmek için gelenlerin sayısı 70-80'i buldu. Kimisi sadece fotoğraf çekerken, kimisi de ziyaretin serbest olmasını değerlendirerek kedilerle yakından ilgilenme fırsatı buldu. Kedi güzellik yarışması için şu ana kadar yaklaşık 50 kedi sahibi başvuru yaparken, fotoğraf yarışması için sayıyı hala netleştiremedik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 14:05
YORUM EKLE

banner47