Parayı Çekerken Yakalandılar

Konya ve Tokat illerinde kendilerini hakim savcı olarak tanıtarak rastgele aradıkları vatandaşların paralarını dolandırıcılık yöntemiyle çalan biri kadın 3 kişi parayı çekmeye geldikleri İstanbul’da bir PTT şubesinde gözaltına alındı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Parayı Çekerken Yakalandılar
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yapılan şikayetler üzerine telefon dolandırıcılığı yaptıkları tespit edilen bir kişinin PTT şubesinden para çekeceğini tespit etti. PTT şubesinde önlem alan dedektifler ismine yapılan parayı almaya gelen şüpheli H.T.’i (48) gözaltına aldı. Bu kişinin ifadesi doğrultusunda dolandırma olaylarına yardım ettikleri belirlenen A.Y.(37) ile K.Y.(35) adlı kadında yakalandı.
 
Şüphelilerin 8 Temmuz 2014 günü Konya’nın Kulu ilçesinde oturan mağdur M.Ü.’yü telefonla aradıkları kendilerini hakim olarak tanıttıkları sözde büyük bir şebekeyi çökertmek üzere olduklarını söyleyerek 12 bin 380 lira parayı hesaplarına havale ettirdikleri öğrenildi. Aynı kişilerin 18 Temmuz 2014 tarihinde bu kez Tokat’ın Reşadiye ilçesinde oturan mağdur S.E.’yi telefonla aradıkları sözde sahte para operasyonuna adının karıştığını söyleyerek 5 bin 200 lirayı bir banka şubesine havale ettirdikleri belirlendi.
 
Poliste yapılan sorgularında kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER