banner51

'Paralel Yapı'ya Şeriat Suçlaması

AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, ’Paralale yapı’ya ’şeriat’ suçlamasında bulundu. Kılınç, Türkiye’nin başına en büyük belanın şu an için paralel yapı olduğunu savunurken, "Sadece cumhurbaşkanı ve başbakanımızın yargılanması değil. Türkiye’deki tüm sistemin ele geçirilip Türkiye’de bir şeriat devleti kurma gibi bir operasyonla karşı karşıyayız. Türkiye’de rejim değişecek, herşey değişecek''dedi.

'Paralel Yapı'ya Şeriat Suçlaması
 
AK Parti Milletvekili Ali Gültekin Kılınç’ın partisinin Kuyucak İlçe Teşkilatı’ndaki konuşmaları yerel basında manşetlere taşındı. Milletvekili Kılınç’ın buradaki konuşmasında ’Paralel yapıya’ karşı bu kez de şeriat suçlamasında bulunduğu ortaya çıktı. Kılınç, ses kaydı da bulunan konuşmasında şunları söyledi:
 
"Şimdi Türkiye’de dengeleri bozmaya çalışan, Türkiye’nin ileri gitmesine mani olmaya çalışan herkesin yakasına yapışmamız lazım. Bu konuda ciddi bir eylem yapamadık, Türkiye’nin başına en büyük bela şu an için paralel yapıdır. Şimdi cumhurbaşkanımız, başbakanımız olsun her platformda bunu dile getiriyorlar. Biz hadiseyi gördükçe, sistemin içine girdikçe ülkenin nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu çok net görmeye başladık. Sadece cumhurbaşkanı ve başbakanımızın yargılanması değil Türkiye’deki tüm sistemin ele geçirilip Türkiye’de bir şeriat devleti kurma gibi bir operasyonla karşı karşıyayız. Türkiye’de rejim, her şey değişecek. Türkiye’nin dünyadaki ilerleyişini ve hakim güçlerin kontrolünden çıkma gayretini baltalayacak ne varsa yapmışlar. Türkiye’de AK Parti iktidarından başka bir alternatif yok. Türkiye’nin dünyadaki hakim güçlerin kontrolünden çıkma yönündeki gayretini baltalayacak ne varsa yapmışlar. Özellikle IMF’ye borçlarımızı ödememiz bizlere karşı en büyük kozlarını ellerinden aldık, borç alan emir alır. Artık, Türkiye daha da güçlü. Dünyadaki o hakim güçler ağzını açmadan komşularımızla, coğrafyamızdaki mazlum milletlerle ilgili her hangi bir hadise olduğunda hemen çıkıp, hür iradesini beyan eden bir Türkiye haline geldik. Artık hedefimiz 2023. Kimse bu hedefimize mani olamayacak."
 
Kılınç konuşmasının devamında ise, şöyle dedi:
 
"Son haftalardaki gelişmeleri hep birlikte izliyoruz. Seçim barajını düşürmek istemekteki tek kasıt Türkiye’deki istikrarın bozulması. Türkiye’deki tek alternatif AK Parti. Bunu biliyoruz. Muhalefet bunu bizden daha iyi biliyor. Bu paralel yapı veya dış güçler AK Parti’nin Türkiye’de bir alternatifinin olmadığını çok iyi biliyor. Bu nasıl bozulur? Seçim sistemini değiştirirseniz. AK Parti’nin başarılı olmasına ancak bu şekilde mani olursunuz. Ellerindeki son kozu oynuyorlar. Bu çok tehlikeli. Türkiye’nin ilk defa bu kadar dinamitleriyle oynuyorlar. Türkiye’de sistem ilk defa bu kadar risk altında. AK Parti Türkiye’de tek başına iktidar olamazsa seçim barajının kaldırılması ya da düşürülmesi sonucu Türkiye’de çok büyük bir kaosun meydana gelmesi demektir. Buna gerek cumhurbaşkanımız gerek başbakanımız gerekse teşkilatlarımız buna izin vermeyecek. Nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu hepimizin çok iyi görmesi gerekiyor."
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER