Panter Emel Ördeği Alamadı

Bursa'ya tecavüz edildiği iddia edilen ördeği almak için giden hayvan hakları savunucuları Prof. Dr. Orhan Kural ve "Panter Emel" lakaplı Emel Yıldız, ördeğin sahiplerini ikna edemedi. Yıldız, kendilerine kümeste olduğu söylenen ördeğin kesilmiş olabileceğini belirtti.

Bursa'da geçtiğimiz günlerde "bu kadar da olmaz" dedirten bir olay yaşandı. Döndü ve Salih A. çiftine ait ördeğe, A.Ç. isimli damatları tecavüz etti. 50 yaşındaki zanlı, ördek sahibi ailenin şikayeti üzerine gözaltına alındı ve ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. İfadesi alınan A.Ç serbest bırakıldı.

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde tedavisi yapılan ördek, polisler tarafından alınıp Döndü ve Salih A. çiftine evlerinde teslim edildi. Hayvanın hala yürümekte zorluk çektiğini, tüylerinde kan lekelerinin durduğunu söyleyen Salih A., "Bu ördekten artık fayda gelmez. Kesip hayvanlara vermekten başka çarem yok. Mecburum. Besleyemem ben bunu" dedi.

Ördeğin sahibinin açıklamasının ardından hemen harekete geçen hayvan hakları savunucuları Prof. Dr. Orhan Kural ve "Panter Emel" lakalaplı Emel Yıldız, İstanbul'dan deniz yolu ile Bursa'ya geldi. Döndü ve Salih A. çiftinin damatları A.Ç. ile yaşadıkları eve gazetecilerle birlikte giden Kural ve Yıldız, tepki ile karşılaştı. Eve girip, konuşmak için aileyi ikna eden Kural ve Yıldız, ördeği almaya çalıştılar ancak başarIlı olamadılar.

Prof. Dr. Kural, olayı öğrendikten sonra Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne arayarak, ördeğin sağlığı hakkında bilgi aldıklarını ve sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince hemen Bursa'ya geldiklerini ifade etti.

"Panter Emel" lakalaplı Emel Yıldız ise mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Öte yandan Salih A. Son yaptığı açıklamada aralarında ameliyat edilip kendisine teslim edilen ördeğinde bulunduğu, kümesteki tüm ördek ve tavukları kestiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2012, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER