Öztürk'ten Seçim Yasakları Uyarısı

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimler için uygulanacak seçim yasaklarını hatırlatarak "7 Haziran seçimleri öncesi, seçim yasaklarına AKP uymadı. 1 Kasım seçimleri öncesi seçim yasaklarına uyulması için şimdiden uyarıda bulunuyoruz. Sonuna kadar konunun takipçisiyiz" dedi.

Öztürk'ten Seçim Yasakları Uyarısı
 
Denizli’de 7 Haziran’da seçim yasaklarına uyulmadığını öne süren MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, AK Parti’nin kuralları ihlal ettiğini iddia etti. Propaganda çalışmasının oy verme gününden önceki gün saat 18.00’de sona erdiğini söyleyen Yasin Öztürk, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçen 6 Haziran gecesi saat 23.00 sıralarında bile propaganda çalışması yaptı. Bu konuda şikayette bulunmamıza rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Kamu hizmeti görülen bina ve tesislerde propaganda çalışması yasak olmasına rağmen, Servergazi Mahallesi’ndeki bir camide AKP flamaları altında lokma döktürüldü, yasak çiğnendi. Parti genel merkezleri, il-ilçe binaları ile parti taşıtları, miting alanı ve seçim büroları gibi belirtilen yerlerden başka herhangi bir yere parti bayrağı, afiş, flama asılması, yapıştırılması ve teşhiri yasaktır. Ancak, AKP tüm ana caddeleri bayrak ve flamalarla donattı. Bakan Zeybekci’nin evinin bulunduğu sokaktaki AKP flama ve bayrakları kaldırılmadı. Bunların kaldırılması için Emniyet Müdürlüğü’ne uyarıda bulunduk, bize ‘Bunu da görmeyiverin’ dediler" diye konuştu.
 
"ADAYLARIMIZ ASLA YASALARI ÇİĞNEMEYECEK"
 
Yasaya göre, memurların herhangi bir siyasi parti adayının emrinde olamayacağını ve siyasi faaliyette bulunamayacağını hatırlatan Öztürk, "Bakan Zeybekci’nin ilçe mitinglerine devlet araçlarıyla insanlar taşındı. Bakan için kendi korumaları dışında yasak olmasına rağmen Denizli Emniyet Müdürlüğü güvenlik güçleri görevlendirdi. Vali Bey dahil hiçbir kamu görevlisi seçim gezilerine, karşılama ve uğurlama törenlerine katılamaz. Ama bunları 7 Haziran öncesi hep gördük. Seçim yasaklarına uyulmadığına dair elimizdeki belgeleri, fotoğrafları, görüntüleri 7 Haziran seçimleri döneminde yetkilere verdik. Şimdiden uyarıyoruz, seçim yasaklarına herkes uysun. MHP ve adaylarımız seçim yasaklarına uyacaklarının sözünü şimdiden veriyor ve asla yasalar çiğnenmeyecek. 7 Haziran seçimleri öncesi, seçim yasaklarına AKP uymadı. 1 Kasım seçimleri öncesi seçim yasaklarına uyulması için şimdiden uyarıda bulunuyoruz. Sonuna kadar konunun takipçisiyiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER