Özgürlüğüne 150 metre kalmıştı

Silivri de bir kadın, kocası tarafından boşanma duruşmalarının görüleceği adliyeye giderken öldürüldü. Adliyeye 150 metre kala karısını öldüren koca, kısa sürede polis tarafından yakalandı.

Özgürlüğüne 150 metre kalmıştı

Edinilen bilgiye göre, iki çocuk annesi Demet Filcan (30) bir süredir ayrı olduğu kocasıyla boşanma duruşmaları için sabah 10.00 sıralarında evinden çıktı. Silivri Adliyesi'ne yürümeye başlayan Filcan'ın yolu boşanma kararı aldığı kocası İzzet Filcan tarafından kesildi. Çocukların velayeti konusunda daha önce de aralarında tartışma çıktığı öğrenilen karı koca tartışmaya başladı. Tartışma sonucunda yanında taşıdığı bıçağı çıkaran İzzet Filcan karısını sokak ortasında beş yerinden bıçaklayarak kaçtı. Kanlar içerisinde kalan talihsiz kadına vatandaşlar ve olay yerine gelen ambulans ekipleri müdahale etti. Özel bir hastaneye kaldırılan Filcan'ın duran kalbi doktorların çabasıyla çalıştırıldı. Akciğer ve kalbinden yaralar alan Demet Filcan doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

 
Talihsiz kadının hastaneye getirildiğinde kalbinin atmadığını söyleyen Opr. Dr. Serkan Fatih İpek Hasta bize getirildiğinde nabzı yoktu. Kalbini çalıştırarak ameliyata aldık ancak kurtaramadık. Şeklinde konuştu. Cinayetin işlendiği sırada evinde kahvaltı yaptığını söyleyen Semra Yünlü ise kadın cinayetlerine isyan ederek. Gürültüyü duyarak camı açtım. Tam o sırada kadın bıçaklanarak yere düştü.Kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Sadece yetişin diyebildiğini duydum. Kocası ise koşarak uzaklaştı. Biz kadınlar kime sığınacağız. Artık bu kadın cinayetlerine bir çare bulunmalı dedi. Polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan İzzet Filcan işlemlerinin tamamlanmasının ardından boşanma davasının görüleceği Silivri Adliyesine cinayet zanlısı olarak getirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2012, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER