Özgecan'ın Ailesine Taziye Ziyareti!

Ortak meclis toplantısı düzenlemek için Adana’da bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) heyeti, ticari işbirlikleri için adım attı. Hunharca katledilmesiyle tüm Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ı da unutmayan Egeli sanayiciler, Mersin’deki acılı anne ve babaya taziye ziyaretinde bulundu.

İzmir’den Adana’ya ticaret ve dostluk köprüsü kurmak için yola çıkan 130 kişilik EBSO heyeti sabah saatlerinde Adana Sanayi Odası (ADASO) yetkilileri tarafından karşılandı. İlk olarak panoromik bir kent gezisi yaparak Taş Köprü’den Büyük Saat’e kadar pek çok tarihi yapıyı gezme fırsatı bulan sanayiciler Valilik, Belediye Başkanlığı gibi pek çok kurumu da ziyaret ettiler.
 
ACI ZİYARET
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Mersin’de Özgecan Aslan’ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Baba Mehmet Aslan ve anne Songül Aslan’ın karşıladığı heyet adına konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, tarifsiz bir acı içinde bu başsağlığı ziyaretini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Aslan ailesinin acısını paylaşmak ve başsağlığı dilemek için buradayız. Bu olay bir milad olmalı ve bu farkındalığı iyi analiz etmeliyiz. Aksi takdirde hep başa dönmeye mahkum kalırız. Biz bu olayı toplumsal açıdan çok önemsiyor ve son yıllarda vuku bulan olaylarla yitirmeye başladığımız ahlaki değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğine inanıyoruz. Önce iyi bir insan olmayı öğrenmeliyiz. Bunu geleceğimiz için, çocuklarımız için yapmalıyız. İnsanın değerini kıymetini bilen bir eğitim verilmesi lazım" dedi.

 
OSB’DE BULUŞMA
 
Daha sonra Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde bir araya gelen İzmirli ve Adanalı sanayiciler, Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü’den kentteki yatırım olanakları hakkında bilgi aldılar. Bölgede elektrik, su ve doğalgaz kullanımının her yıl arttığına, 16 milyon metrekarelik OSB’de tüm alanların dolu olduğuna dikkat çeken Sütçü, yatırım yapmak isteyen sanayiciler için de ilave alan yaratılabileceğini kaydetti.
 
İŞSİZLİK ORTAK KADER
 
Burada bir konuşma yapan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, her iki kentte sanayinin gelişmesine rağmen işsizliğin yüksek seviyelerde bulunmasına dikkat çekerek bu çelişkinin giderilmesi gerektiğini kaydetti. İzmir’in sanayi tecrübesi ve gelişmiş altyapısıyla yatırıma en uygun kentlerden biri olduğunu savunan Yorgancılar, “Yerelde kalkınma hayata geçirildiği sürece Türkiye’nin önü açık. OSB’lerin planlı bir şekilde büyümesinin yolu da kümelenmeden geçiyor. Biz İzmir’de bunun örneğini plastik sektöründe hayata geçirdik. İşimiz zor, kolay değil. Türkiye’de siyasi gündem çok çabuk değişiyor. Ayrıca bir seçim süreci yaşayacağız. Biz kendi gündemimizde sadece yurt dışındaki rakiplerimizle eşit rekabet şansı istiyoruz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER