Özgecan İçin 200 Otomobille Kent Turu

Antalya’da kadına şiddeti protesto için toplanan 200 otomobil, kent merkezinde tur attı. Renkli görüntülerin oluştuğu ilginç eylemde otomobil sürücüleri, vatandaşlara kırmızı karanfil dağıttı.

Özgecan İçin 200 Otomobille Kent Turu
Gazi Bulvarı üzerindeki bir akaryakıt istasyonunda toplanan Honda Antalya Grubu üyesi yaklaşık 300 kişi, saat 14.30’da 200 otomobille hareket etti. Otomobillerin üzerine kırmızı kurdele, karanfil ve Özgecan’ın fotoğraflarını asan grup, konvoy halinde Kızılırmak, 100. Yıl, Konyaaltı Varyant ve Işıklar güzergahında tur attı. Konvoya, vatandaşlar da ilgi gösterdi.
 
AMAÇ KONUYU GÜNDEMDE TUTMAK
 
Son günlerde Türkiye’de kadına uygulanan şiddete bir yenisinin eklendiğini söyleyen Honda Antalya Grup Başkanı Mehmet Ali Tüfekçi, kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak için toplandıklarını söyledi. Mehmet Ali Tüfekçi, Antalya merkez ve ilçelerinden 200 araçla u konuya tepki koymaya çalıştıklarını belirtti. Ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını aktaran Tüfekçi, amaçlarının konuyu gündemde tutmak olduğunu dile getirdi. Yasa koyuculardan daha fazla özveri istediklerini anlatan Tüfekçi, cezaların artırılmasını kaydetti. Honda Antalya Grup Başkan Yardımcısı Ümit Tüfekçi ise özellikle terör ve namus suçları için idam gelmesini istedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER