banner51

Özel Tiyatrocular Ayakta Alkışlandı

Nevşehir’de Zihinsel Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte, Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilerin ‘Kınalı Hasan’ adlı oyunu ayakta alkışlandı.

Özel Tiyatrocular Ayakta Alkışlandı
Nevşehir’de Zihinsel Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi, H. Rasim Uzer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Kapadokya Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ortaklaşa etkinlik düzenlendi.
 
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Turgut Bağrıaçık, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile çok sayıda öğrenci velisi ve öğretmenin katıldığı etkinlikte, çeşitli özel eğitim merkezlerinde öğrenim gören öğrenciler sahnede yeteneklerini sergilediler.
 
Nevşehir Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi tarafından sahneye konulan ve Çanakkale Savaşlarının unutulmaz isimlerinden ’Kınalı Hasan’ın hayatından çeşitli bölümleri, öğrenciler büyük bir başarı ile sergilediler.
 
Oyunun son bölümünde ellerine Türk Bayraklarını alarak sahneye çıkan Özel İnsanlar ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganları ile salonu inlettiler. Salonda bulunanlar da bunu ayakta alkışladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER