banner51

Özbek Kadınları Polis Kurtardı

Adana’da evlenme vaadiyle ilişkiye girdikleri Özbekistanlı Shaklo İsmailova (39) ile Machbuba Khalimova’yı (42) erkeklere pazarladıkları ileri sürülen Mehmet Salih Şahin (54), Serhat Çelik (40), Mustafa Mutlu (58) ile Hüsnü Alparslan (51) gözaltına alındı.

Özbek Kadınları Polis Kurtardı
 
Özbekistanlı Shaklo İsmailova ile Machbuba Khalimova, iş bulma umuduyla Türkiye’ye geldi. İstanbul’da bir hafta kalan iki kadın, iş bulamayıp yanlarında getirdikleri parayı da bitirince, Gaziantep’te çocuk bakıcılığı yapan yakınlarının yanına geldi. Gaziantep’te iş arayışlarını sürdüren İsmailova ile Khalimova, internetteki sosyal paylaşım sitesinden Serhat Çelik ile tanıştı. Çelik, kadınları "Size iş bulurum, Adana’ya gelin. Hem tatil yaparsınız, hem de iş bulursunuz" diyerek Adana’nın Yumurtalık İlçesi’ne davet etti.
 
Özbek kadınların Yumurtalık’a gelmesini sağlayan Çelik ile arkadaşı Hüsnü Alparslan, evlenme vaadiyle bir hafta birlikte oldu. Adana’da ev kiralayan Serhat Çelik, ülkelerindeki ailelerine bakabilme hayali ile Türkiye’ye gelen iki kadına para karşılığı fuhuş yaptırmaya başladı. Serhat Çelik’in bulduğu müşterileri de korsan taksicilik yapan Mustafa Mutlu ile Mehmet Salih Şahin eve getirdi.
 
’KIRK YILDA BİR KAÇAMAK YAPALIM DEDİK’
 
Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı bilgisini alan Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonrasında kadınları pazarlayan Serhat Çelik, taksici Mustafa Mutlu ile Mehmet Salih Şahin ve Hüsnü Alparslan’ı yakaladı. Emniyetteki sorgularında fuhuşa aracılık yapmak suçlamasını kabul etmeyen şüpheliler, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirilen zanlılardan Hüsnü Alparslan, "Kırk yılda bir kaçamak yapalım dedik. Başımıza bunlar geldi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER