Oy Kullanacaklar Dikkat!

7 Haziran genel seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların isimlerinin yazılı olduğu seçmen listeleri 12 Mart tarihinde askıya çıkacak.Mahalle muhtarlıklarına da asılacak olan listeler 27 Mart tarihine kadar askıda kalacak.

Oy Kullanacaklar Dikkat!
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde oy kullanabilecek vatandaşların isimlerinin yazılı olduğu seçmen listeleri, 12 Mart’ta askıya çıkacak.
 
Mahalle muhtarlıklarının ofislerine asılacak olan listeler, 27 Mart günü akşam 17.00’ye kadar askıda kalacak. Bu süre içerisinde listelerde ismi olmayan, seçmen bilgileri yanlış yazılan ya da adres değişikliği yapan vatandaşlar, nüfus müdürlüklerine başvurarak gerekli düzeltmeleri yaptırabilecek.
 
Seçmen bilgilerini düzeltmek isteyen vatandaşların sorun yaşamamaları için birkaç önemli noktaya dikkat etmesi gerekiyor. İsmi seçmen listesinde olmayan vatandaşın ikamet ettiği ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek adres kaydını yaptırması gerekiyor. İkametini taşıyanlar ise yeni adreslerinde oy kullanabilmek için adlarına kayıtlı, elektrik, su, doğalgaz faturalarından herhangi biriyle seçmen kaydını yaptırabiliyor.
 
Kiracı olanlar ise noter tasdikli kira sözleşmesiyle ilçe nüfus müdürlüğüne adres beyanında bulunabiliyor. Öte yandan, seçimlerde oy kullanacak olup adres değişikliği yapmak isteyen vatandaşların bu işlem için son güne kadar beklemesi, nüfus müdürlüklerinde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER