Otoyollar İçin Kesilen Ağaçları Sordu

CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, TBMM’ye verdiği soru önergesinde, proje adı Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu olan İstanbul-Bursa-İzmir otoyol inşaatı için kesilen ağaç sayısını sordu.

Otoyollar İçin Kesilen Ağaçları Sordu
 
CHP Milletvekili Demirözotoyolun köprü geçişi sonrası İznik Gölü kıyısından başlayan bölümünün hızla ilerlediğini ve bu konuda çiftçi örgütleriyle yaptığı görüşmede başta zeytin olmak üzere çok sayıda ağacın kesildiğini söyledi.
 
Kesilen ağaç sayısı konusunda kesin bilgi bulunmadığını dikkat çeken Demiröz, konuyla ilgili hazırladığı soru önergesini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdi. Demiröz, Bakan Elvan’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:
 
”Proje adı Gebze-Orhangazi-İzmir olan İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu yapımı için kesilen
 
toplam ağaç miktarı ne kadardır ? İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu yapımı için Bursa - Orhangazi İlçe sınırları içinde kaç adet ağaç kesilmiştir ? İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu yapımı için Bursa - Gemlik İlçe sınırları içinde kaç adet ağaç kesilmiştir ? İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu yapımı için güzergah dahilinde olan diğer ilçelerimiz sınırları içinde kaç adet ağaç kesilmiştir ? Kesilen ağaçların cinslerine göre (Zeytin, meyve ve diğer) sayıları ilçe ilçe ne kadardır ? Kesilen ağaçlara kamulaştırma bedeli ödenmiş midir ? Ağaç başı ödenen bu bedel ne kadardır ? Otoyolun yanından geçeceği İznik ve Uluabat göllerinin yolun yaratacağı kirlilikten nasıl etkileneceği konusunda çalışma yapılmış mıdır, tespitler nedir ?”
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER