banner51

Otomobilin Altında Kalan 3 Yaşındaki Samet Öldü

Ankara’nın Kazan İlçesi’nde evden çıkıp büfeye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan 3 yaşındaki Samet Kaya’ya otomobil çarptı. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede ilk müdahalesi yapılan Samet’in, ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edilmek istendiği sırada duran kalbi tüm müdahalelere rağmen bir daha çalıştırılamadı.

Otomobilin Altında Kalan 3 Yaşındaki Samet Öldü
Kaza, Atatürk Mahallesi, Köroğlu Caddesi üzerindeki Şirinyurt Sitesi önünde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Yemek yedikten sonra, 4 ay önce taşındıkları apartmanın giriş katındaki dairenin karşısında bulunan büfeye gitmek isteyen 3 yaşındaki Samet Kaya’ya, 3 aylık kardeşi Sümeyra’yı emziren annesi "Bekle, birlikte gideriz" dedi. Huysuzluk yapan Samet, ardından annesi dinlemeyerek evlerinin karşısındaki büfeye gitmek dışarı çıktı. Bu sırada 64 yaşındaki Şaban Çağlayan yönetimindeki 06 AF 5225 plakalı otomobil, iddiaya göre aniden yola çıkan Samet Kaya’ya çarptı. Otomobilin altında kalıp ağır yaralanan minik Samet, Kazan Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmek istendi. Ancak Samet’in duran kalbi, doktorların tüm müdahalesine rağmen yeniden çalıştırılamadı. Gelen ambulans helikopter ise boş olarak Ankara’ya döndü.
 
Özel bir inşaat firmasında asgari ücretle çalışan baba Gürhan Kaya, acı haberi hastanede alıp yıkıldı. Gözyaşı döken babayı hastanede Belediye Başkanı Lokman Ertürk teselli etmeye çalıştı. Samet’in ölüm haberini aldıktan sonra baygınlık geçiren büyük ağabeyi 18 yaşındaki Erhan Kaya’yı arkadaşları otomobille hastaneye baygın halde getirdi. Oğlu ile birlikte acılı anne de bu sırada baygınlık geçirip, hastanenin acil servisine alındı. Kaya çiftinin 16 yaşında bir oğulları daha bulunduğu öğrenildi.
 
Minik Samet’in cansız bedeni savcılık incelemesini ardından aileye teslim edildi. Samet’in cenazesi, ailesinin memleketi olan Bartın’ın Ulus İlçesi’ne götürülerek, Dibektaş Köyü’nde toprağa verileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER