Otogarlarda Bayram İzdihamı

İstanbul’daki otogarlarda tarihi bir bayram hareketliliği yaşanıyor.

Otogarlarda Bayram İzdihamı

 

Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle bayramı memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, şimdiden otogarların yolunu tuttu. Bazı vatandaşlar, gidecekleri yerlere bilet bulamamakta endişe etse de bu yıl konulan ek seferler dolayısıyla halen bilet bulabilmek mümkün.
 
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, “Bugün en yoğun günlerimizden birini yaşıyoruz. İstanbul otogarından 2 bin 500 otobüs Anadolu’ya doğru sefere çıkarıyoruz. Anadolu yakasından ise 500 otobüs çıkarsa toplam 3 bin otobüs, yani 150 bin kişi İstanbul’dan Anadolu’ya taşımış olacağız” dedi.
 
“BİLETLE GÜNLER EVVEL TÜKENDİ”
 
Konulan ek seferler dolayısıyla halen bilet bulmanın mümkün olduğunu ifade eden Erdoğan, “Biletler günler evvelinden tükendi diye anons ediliyor ama vatandaşlarımız otogara geldiğinde kesinlikle bilet bulacaklardır. Ek ve ilave seferler açılmaktadır. Şirketlerimiz kendi kapasiteleri çerçevesinde ek seferler açıyorlar. Dolayısıyla otogarlardan kalkan otobüs şirketlerinden bilet bulabilirler” diye konuştu.
 
Bayram dolayısıyla trafikte ki son durumu değerlendiren Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan ise, “İstanbul trafiği şimdiden yoğun olmaya başladı. Mahmutbey gişelerine kadar sarktı bu durum şu saat itibariyle. Anadolu yakası Avrupa’ya doğru daha sakin ve daha akıcı. Bizde akşam saatlerinde daha etkin bir trafik yoğunlu bekliyoruz. Ve muhtemelen de sabaha kadar bu yoğunluk sürecek. Çünkü bunu daha önceki bayramlarda gördük” dedi.
 
Öte yandan bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar da adeta otogara akın etti. Aralarında Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu öğrenciler ve çalışanlarında bulunduğu vatandaşlar otobüs peronlarında uzun kuyruklar oluşturdu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER