Otogarın Arka Çıkışını Kapattı

Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz kasım ayında kamulaştırma programına aldığı arsası için belirlenen bedeli düşük bulan Fuat Elbir, arsanın bulunduğu otobüs terminalinin arka çıkışını sağlayan yolu kırmızı şerit ve tel örgü ile trafiğe kapattı.

Otogarın Arka Çıkışını Kapattı
 
Orhangazi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yönetimi yeni yasayla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçince Kasım 2014’te terminalin arka çıkışında bulunan Fuat Elbir’e bin metrekarelik arsası için fiyat teklifi sunuldu. Elbir, miktarını açıklamadığı teklifi kabul etmedi ve arttırılmasını istedi. Belediyenin geçen süre için yeni fiyat teklifi sunmamasına kızan Elbir, arazisinden geçen trafik akışını tel örgü ile kırmızı şerit kullanarak kapattı. Orhangazi Şehirlerarası Terminali çıkışının da yer aldığı arsa önünde açıklama yapan Fuat Elbir, “Her yıl 6 bin TL emlak vergisi ödüyorum bu arsaya. Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisinde kamulaştırma kararı alındı. 1000 metrekare olan arsamın değerinin çok altında komik bir rakam belirlendi. Arsamın kamulaştırma bedeli konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile anlaşma sağlayamadık. Bende bu yüzden arsamı tel örgü ve kırmızı şeritler ile çevirdim" dedi.
 
Kamulaştırma konusunda haksızlığa uğradığını öne süren Elbir, “Arsamın değerini istiyorum. Eğer ki bu rakamda ısrarcılarsa bana arsamın büyüklüğünde başka bir arsa göstersinler takasa hazırım. Mesela eski balıkçılar çarşısı olarak bilinen arsa ile bahse konu arsamın takasına hazırım” dedi.
 
Yolun kapatılması nedeniyle buradan çıkış yapmak isteyen otobüs ve minibüsler geri dönmek zorunda kaldı. Terminal içerisine giren araçlar çıkmak için yine giriş güzergahını kullandı.
 
Elbir, sorun çözüme ulaşana kadar arsası üzerindeki tel örgü ve şeritleri kaldırmayacağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER