Otobüslerde Kadın Sürücü Dönemi

Batman Belediyesi’ne ait şehiriçi otobüslerde kadın sürücü dönemi başladı. Sürücülerden Nurhan Üner, "Karşılarında bizi görenler önce şaşırıyor, ardından bizi kutluyor" dedi.

Otobüslerde Kadın Sürücü Dönemi
Batman Belediyesi, kent merkezi ile havalimanı ve üniversite güzergahındaki otobüslerinde kadın sürücüleri görevlendirdi. Batman Belediyesi’nin ilk etapta görevlendirdiği 3 kadın sürücü arasında bulunan Nurhan Üner, mobilyacılık mesleğini bırakmasıyla ikinci mesleği olan sürücülüğe dönüş yaptığını söyledi. İstanbul’da da araç kullandığını söyleyen Üner, eşinin desteğini de alarak Batman’da toplu taşımacılıkta ilk kez kadın sürücü döneminin başladığını söyledi. Batman Belediyesi’nin ulaşımda devrim yaptığını anlatan Üner, "Karşılarında bizi görenler önce şaşırıyor, ardından bizi kutluyor. Selfie yapanlar bile var" diye konuştu.
 
Önceki gün resmen göreve başlayan iki kadın sürücüyle havalimanı ile üniversite güzergahında seferlere başlayan Üner, "Eski mesleğimizi bıraktıktan sonra belediyenin kadın sürücü alacağını duydum ve başvurdum. Müracaatımı olumlu bulan belediye yetkililerine teşekkür ediyorum. İstanbul’da da araç kullandım, orada sürücüler kuralları eksiksiz yerine getiriyor. Ama Batman’da trafik kurallarına uyulmuyor. Trafik oldukça karışık. Bizi zorlayan tek şey trafik keşmekeşliği. İlk günde sefere başlamanın heyecanını yaşadık. Nezaket kurallarını yerine getirdiğimiz için birçok yolcudan övgü dolu sözler aldık. Bu da yorgunluğumuzu attı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER