banner51

'Osmanlıca'nın Seçmeli Olması İyi Olur'

Sultan 2. Abdülhamit’in torunlarından Orhan Osmanoğlu liselerde Osmanlıca dersinin olmasının iyi olacağını belirterek, "Gençler başka bir dil öğreneceğiz diye korkmasınlar. Zorunlu değil, seçmeli olması daha iyi olur. Bu işi gençlere sevdirerek yapmak lazım" dedi.

'Osmanlıca'nın Seçmeli Olması İyi Olur'
Muhafazakar tatil konseptine uygun olarak açılan ’Devr-i Tatil’ konseptinin tanıtımına Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan, İbrahim Korkmaz ve Osman Çakır, Sultan 2. Abdülhamit’in torunu Abdülkerim Harun Osmanoğlu, Sultan 2. Abdülhamit’in torunlarından Orhan Osmanoğlu ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı. Grup CEO’su Ersin Aydeniz yeni tatil konsepti hakkında yaptığı açıklamada, "Farklılıklarıyla Türk turizm sektöründe bir ilk olacak Devr-i Tatil konseptiyle, alternatif turizm konseptindeki muhafazakar tatile talebin artmasını sağlayacağız ve Türk turizminin değerini arttıracağız. Misafirlerimiz yılın istedikleri bölümünden seçecekleri 1 haftayı, 6 yıl boyunca 5 yıldızlı otel konforunda her şey dahil konseptiyle kullanabilecekler. Devr-i Tatil’in en önemli avantajı, 3 yıllık tatil fiyatı ödeyerek 6 yıl her şey dahil tatil satın almış oluyorlar. Bu sistemle çok uygun fiyata, isteyen herkes lüks tatil yapabilecek. Bir anlamda her şey dahil tatilin çok lüks ve çok pahalı algısına yeni bir yorum getirmiş oluyoruz" dedi.
 
ABDÜLHAMİT’İN TORUNLARI KİM ÇIKSIN İSTİYORUZ
 
Tanıtım sırasında Sultan 2. Abdülhamit’in torunlarından Orhan Osmanoğlu gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Osmanoğlu, Sultan 2. Abdülhamit’in torunlarının açtığı miras davasıyla ilgili soruyu, "Öncelikle gazetelerde çıkan haberler bizim verdiğimiz haberler değil. Bizim beyanatımız değildir. İstanbul’un yarısı, Galatasaray adasını istiyoruz gibi haberler bizden çıkan haberler değildir. Böyle beyanatlar vermedik biz. Veraset davasıyla Abdülhamit’in varisleri kim çıksın istiyoruz. İlerleyen zamanda bakacağız nasıl bir süreç olacak. Şimdiden konuşmak istemiyorum. Şubat 2015’te dava belli olacak" diye cevapladı.
 
SEÇMELİ OLMASI DAHA İYİ OLUR
 
Orhan Osmanoğlu, liselerde Osmanlıca’nın olmasıyla ilgili olarak görüşlerinin sorulması üzerine, şu cevabı verdi: "Osmanlıca gençlerin mezar taşlarındakini okuma meselesi değildir, olmaması gerekir. Gençlere tavsiye ediyorum. Aslında tarihimizi arşivlere girerek, gençlerin tarihimizi öğrenmeleri için fırsat. Gençler başka bir dil öğreneceğiz diye korkmasınlar. Ben iyi olacağını düşünüyorum. Zorunlu değil, seçmeli olması daha iyi olur. Bu işi gençlere sevdirerek yapmak lazım."
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER