Osmangazi'de Bayram Gezisi Yoğunluğu

Osmangazi Köprüsü’nde bayramın ikinci günü de köprüyü merak edenler yoğunluğa neden oldu. Köprüyü görmek için gelenlerin selfie çekmek isterken durmalarını önlemek için polis ve köprüyü yapan firmanın görevlileri önlemlerini arttırdı. Bazı kişilerin araç ilerlerken kapıların üzerine oturarak fotoğraf çekmeleri dikkat çekti.

Osmangazi'de Bayram Gezisi Yoğunluğu
Osmangazi Köprüsü’nde bayramın birinci günü olduğu gibi ikinci günü de köprüyü merak ederek gelenler yoğunluğa neden oldular. Köprünün Yalova istikametinde ulaşım güçlükle sağlanırken, Kocaeli istikametinde ise ulaşım daha rahat oldu. Köprüyü görmek için İstanbul, Yalova, Bursa, Sakarya ve Kocaeli’den gelenler, köprüye ulaşımı sağlayan bağlantı yollarında tıkanmaya neden oldular. Köprüye ulaşılmasıyla birlikte ulaşım yavaş sağlandı. Özellikle köprüde durarak selfie yapanların trafikte aksamalara neden olması üzerine polis ve köprüyü yapan Otoyol A.Ş’nin görevlileri önlemlerini arttırdı. Sivil polisler de görev yaparken, polis ve görevliler duran sürücüleri yola devam etmeleri konusunda uyardılar. Yolda duramayan kişiler, ilerlerken cep telefonlarıyla görüntü çektiler. Bazı kişiler araçlarının camlarını açarak kapıya oturup fotoğraf çekerken, kimileri ise araçlarının tavanındaki pencereden fotoğraf çektiler.
 
Köprünün bedava olması nedeniyle vatandaşların gezmek ve köprüyü görmek için geldiğini belirten yetkililer, trafiğin aksamaması için sürücülerin yolda durmamalarını istedi. Yolda durmanın ve park etmenin cezasının ise 92 TL olduğunu belirttiler.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER