Orgeneral Öztürk'ten Denetleme

Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk, Suriye sınırında yer alan Türk Hava Kuvvetlerine ait radar ve HAWK Hava Savunma Silah Sistem mevzilerini ve alarm reaksiyon nöbeti tutan hava savunma filosunu denetledi.

Orgeneral Öztürk'ten Denetleme
 
Orgeneral Öztürk, 23 Temmuz 2015 tarihinde, incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa Kaşmertepe’de konuşlu 226 Numaralı Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığını, Şanlıurfa Arat Dağı’nda konuşlu 21’inci HAWK Batarya Kıta Komutanlığını, Gaziantep Almalıtepe’de konuşlu 13’üncü HAWK Batarya Kıta Komutanlığını ve Adana İncirlik konuşlu 10’uncu Tanker Üs Komutanlığını ziyaret etti.
 
Orgeneral Öztürk, ziyaretleri esnasında muhtemel sınır ihlallerine karşı hazır durumda bekleyen radarların ve Hava Savunma Silah Sistemlerinin faaliyetlerini yerinde müşahede etti.
 
Orgeneral Öztürk, mevzilerde nöbet tutan personele yaptığı konuşmalarında "Sizler, en kutsal görev olan sınır nöbeti görevini ifa ediyorsunuz. Üstelik uzun menzilli radar ve uçaksavar sistemlerinizle bunu sınırımızın yüzlerce kilometre ilerisinden itibaren yapıyorsunuz. Milletimiz, kutsal vatan topraklarında sizlerin sağladığı güven ve huzur ile hayatlarına devam etmektedirler" dedi.
 
Orgeneral Öztürk, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı ziyareti esnasında ise Suriye sınırının hava savunması kapsamında havadan devriye görevleri icra etmek üzere Ankara’dan İncirlik’e intikal eden 141’inci Filo Komutanlığı ve 141’nci Hat Bakım Komutanlığı personelini de ziyaret etti.
 
Orgeneral ÖZTÜRK, burada personele "Türk Hava Kuvvetlerinin yakın dönemde yürürlükteki angajman kuralları çerçevesinde sınır ihlali yapan bir helikopter, bir uçak ve bir insansız hava aracını, saniyeler içinde düşürdüğünüö belirterek “Bu, Türk Hava Kuvvetlerinin harbe hazırlık seviyesinin, pilot ve kontrolörlerin eğitiminin ve silah sistemlerinin faaliyetinin mükemmel göstergesidir. Bileğinize, belleğinize, yüreğinize sağlık" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER