Organlarıyla Hayat Veren Polis, Çanakkale'de Toprağa Verildi

Samsun’daki trafik kazasında yaralanıp beyin ölümü gerçekleşince organlarıyla başkasına hayat veren özel harekat polisi 28 yaşındaki Emre Bağcı’nın cenazesi, memleketi Çanakkale’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Organlarıyla Hayat Veren Polis, Çanakkale'de Toprağa Verildi
Samsun’da kazada ölen polis memuru Emre Bağcı için Çanakkale merkeze bağlı Saraycık Köyü’nde, öğlende cenaze töreni düzenlendi. Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü personeli ile Samsun’da birlikte görev yaptığı özel harekat polisleri, ailesi ve köylüler cenaze törenine katıldı. Anne Gülsefa Bağcı, baba Ahmet Bağcı ve kız kardeşi Gamze Kahveci, köy meydanında Türk bayrağına sarılı Emre Bağcı’nın tabutu başında taziyeleri kabul etti.
 
Öğle namazının ardından İl Müftüsü Arif Gökce cenaze namazını kıldırdı. Müftü Gökce’nin genç polis memuru için helallik istediği sırada, cenaze namazını kılmak için safta bulunan baba Ahmet Bağcı, hıçkırarak ağladı. Tabutun yan tarafında sandalyede oturan anne Gülsefa Bağcı ve kız kardeşi Gamze Kahveci da gözyaşı döktü. Anne ve kızkardeşi, yanlarında duran kadın özel harekat polisleri teselli etmeye çalıştı. Müftü Arif Gökce’nin cenaze namazını kıldırmasının ardından Emre Bağcı’nın Türk bayrağına sarılı cenazesi, meslektaşlarının omuzlarında köy mezarlığına taşındı. Yol boyunca baba Ahmet Bağcı, anne Gülsefa Bağcı ve kız kardeşi Gamze Kahveci gözyaşı döktü. Emre Bağcı’nın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.
 
ORGANLARI HAYAT VERDİ
 
Samsun’da geçen 26 Nisan’da meydana gelen kazada, Ş.V. adlı kadının kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak polis memuru Emre Bağcı’nın kullandığı motosikleti altına alarak sürüklemiş ve ağır yaralanmasına neden olmuştu. Tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Emre Bağcı, ailesinin organlarını bağışlama kararı almasının ardından kalp, karaciğer, akciğer, iki böbrek ve korneaları ile nakil bekleyen hastalara can olmuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER