Ordu'da Üniversiteli Zabıtalar

Ordu’nun Büyükşehir olması ile birlikte, merkez ilçede yeni kurulan Altınordu Belediyesi Başkanı AK Partili Engin Tekintaş, vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için üniversite mezunu 30 Zabıta memuru aldıklarını söyledi. Tekintaş, "Zabıtalar bizim dışa bakan yüzümüz, dışarıda bizi temsil ediyorlar. Her birinin eğitimli olması sorunların çözümüne ciddi katkı sağlayacak" dedi.

Ordu'da Üniversiteli Zabıtalar
Ordu’nun 186 bin 97 nüfuslu Altınordu İlçesi’nde Belediye ile vatandaş arasında iletişimi daha iyi sağlayabilmek amacıyla 27 yaşını doldurmamış, üniversite mezunu 30 yeni Zabıta memuru alındı. Altınordu İlçe Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeni alınan ve tamamı üniversite mezunu olan Zabıtaların göreve başladığını, kısa sürede vatandaşla diyalog noktasında da ciddi performans oluştuğunu söyledi. 
 
ZABITA SAYISI 10’DAN 40’A ÇIKTI
 
Zabıtaların vatandaşla daha kolay iletişim kurarak sorunların çözümüne ciddi katkı sağladığını, verilen eğitimlerin belli periyotlar halinde devam edeceğini de kaydeden Başkan Tekintaş şöyle devam etti:
 
"Eğitimli, üniversite mezunu, donanımı yeterli hale getirilmiş zabıta kuvvetlerimiz, özellikle sokaktaki kaldırım, yol, iş, pazar yerleri güvenliği ve diğer ihtiyaç duyduğumuz her kademede görev alıyor. Belediyemiz kurulduğunda zabıta sayısı 10 kişiydi. Üniversite mezunu 27 yaşını doldurmamış 30 yeni alımla bu sayıyı 40’a çıkardık. Kısa bir eğitimden sonra göreve başladılar. Bu önemli bir projemiz, bizim dışa bakan yüzümüz. Onlar dışarıda bizi temsil ediyor. Bu eğitim sürecinde onlardan daha çok netice alacağımızı biliyoruz. Şuana kadar görev verdiğimiz kardeşlerimizinde inanıyorum ki ciddi bir performansı oluşmaya başladı."
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER