banner9

'Onunla Gurur Duyuyoruz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı 64’üncü Hükümet’te Dışişleri Bakanlığı’na getirilen Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağabeyi Hasan Çavuşoğlu, "Çocukken de çok çalışkandı. Çok başarılı bir öğrenciydi. Okuldan gelir bahçede çalışırdı. Onunla gurur duyuyoruz" dedi.

'Onunla Gurur Duyuyoruz'
 
Kabine listesinin açıklanmasıyla birlikte 62’nci Hükümet’te de Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Mevlüt Çavuşoğlu, yeni hükümet döneminde de aynı göreve getirildi. Bakan Çavuşoğlu’nun Antalya’nın Alanya İlçesi’nde oturan ailesi, bakanlık haberini sevinçle karşıladı.
 
Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağabeyi Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, kardeşiyle gurur duyduğunu söyledi. Kendisini bakanlık görevinden dolayı kutlayan ağabey Çavuşoğlu, "Öncelikle Alanya’mıza, Antalya’mıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kardeşim bugüne kadar aldığı kararlarla bölgemizi ve ülkemizi mahcup etmedi. Çok çalışkan bir yapısı var. Verilen görevleri layıkıyla yerine getirdi. Bundan sonraki dönemde de kaldığı yerden vatana ve millete en iyi şekilde hizmet edecek inşallah. Allah yolunu açık etsin" dedi.
 
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun projeleri olduğunu belirten Hasan Çavuşoğlu, "Mevlüt beyin kafasında memleketimiz ve Türkiye ile alakalı projeler vardı. Bunlar da kaldığı yerden devam edecektir. Bakan bey çocukken de çok çalışkandı. Çok başarılı bir öğrenciydi. Okuldan gelir bahçede çalışırdı. Çalışkan bir yapısı var ve halen de bu yapısını devam ettiriyor. Allah başarısını daim etsin" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER