banner51

Onları Ölüm Bile Ayıramadı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, 65 senedir aynı yastığa baş koyan Cahit Hülagü ile eşi Şaziye Hülagü, 3’er saatlik arayla vefat etti.

Onları Ölüm Bile Ayıramadı

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Kozluk Mahallesi’nde ikamet eden 65 senelik evli bir çift 3 saat arayla yaşamını yitirdi. Kozluk Mahallesindeki evlerinde ikamet eden Gölcük Donanma Komutanlığı Deniz Astsubayı emeklisi Cahit Hülagü (99) bir süredir böbrek enfeksiyonu nedeniyle Konak Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Cahit Hülagü, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Cahit Hülagü’nün 65 senelik evli olduğu eşi Şaziye Hülagü (91) de uzun süredir yatalak hasta olarak evinde tedavi görüyordu. Eşinin ölümünden habersiz olan alzheimer hastası Şaziye Hülagü de eşinin ölümünden üç saat sonra yaşamını yitirdi.

 
65 senedir aynı yastığa baş koyan çiftin 3’er saat arayla yaşamını yitirmesi çocukları ve yakınları tarafından “onları ölüm bile ayırmadı” şeklinde değerlendirildi. Baba ve annelerini ardı ardına kaybeden Osman Hülagü, Cengiz Hülagü ve kız kardeşleri olayın hüznünü yaşarken baba ve annelerinin 65 sene boyunca mutlu bir evlilik yaşadıkları ve hiç kavga etmediklerini söyledi. Babalarının ölüm haberinin ardından mezar yeri açtırırken annelerinin ölüm haberini de aldıklarını belirten çocukları hem anne hem de babalarını kaybetmenin acısını birlikte yaşadı. Şaziye ve Cahit Hülagü çiftinin cenazeleri Fevziye Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Bağçeşme Mezarlığı’nda yan yana toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER