banner51

'Ondan Çocuğum Olmasını Çok İstedim'

Adana’da, geçen aralık ayında kendisini aldattığını iddia ettiği eşi 21 yaşındaki Halime Özdoğan’ı şalıyla boğarak öldürmekle suçlanan 25 yaşındaki Durmuş Ali Özdoğan’ın yargılamasına başlandı. Ömür boyu hapsi istenen sanık, "Halime, ’Şeytana uydum, başkasıyla ilişkim oldu’ dedi. İki kez düşük yaptığını söyledi, dayanamadım, boğdum. Ondan çocuğum olmasını çok istiyordum. Bunun için hastaneye bile gittik" dedi.

'Ondan Çocuğum Olmasını Çok İstedim'
Olay, Seyhan Baraj Gölü yakınındaki ormanlık alanda 25 Aralık 2013’te meydana geldi. Halime Özdoğan, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren eşinin kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek, baba evine döndü. Bir süre ayrı yaşayan çift, telefonla görüştükten sonra buluşup, baraj gölü yakınlarına gitti. Özdoğan, tartıştığı eşini boynundaki şalla boğarak öldürdü. Sonra da cesedi ormanlık alana atıp kaçtı. Genç kadının cesedi bir avcı tarafından bulundu.
 
Cinayet şüphelisi Durmuş Ali Özdoğan, 3 gün sonra yakalanıp tutuklandı. Halime Özdoğan’ın eşine boşanma davası açmak için bir avukata dilekçe yazdırdığı ancak yaklaşık 200 lira tutan harç ve dosya masrafı parası olmadığı için davayı açamadığı anlaşıldı. Boşanma davası dilekçesinde ise "Davalı ile evliliğimizin ilk günlerinde mutluyduk. Şimdi mutluluğun yerini şiddet ve saygısızlık aldı. Kocam bir gün çalışıp, bir gün çalışmamakta ve evine bakmamaktadır. Evliliğimizin ilk günlerinde şiddet uygulamış, aile büyüklerimiz devreye girince söz vermiş ve bu sözlerini tutmamıştır" diye yazdığı belirlendi.
 
Öldürülen Halime Özdoğan’ın cenazesine Adanalı kadınlar sahip çıktı. Kendilerini, Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) Adana Bileşenleri olarak tanıtan kadınlar, Küçükoba Mezarlığı’nda Özdoğan’ın tabutunu omuzlarında taşıdı. Özdoğan, hemcinslerinin duaları ve gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
ONDAN ÇOCUĞUMUN OLMASINI İSTİYORDUM’
 
Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet savcısı, hazırladığı iddianamede, sanık Durmuş Ali Özdoğan hakkında ’yakın akrabayı öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istedi. Özdoğan’ın yargılamasına 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Eşi Halime Özdoğan ile yaklaşık 2.5 yıl evli kaldıklarını belirten Özdoğan, "Olaydan 7 ay önce evden ayrılarak babasının evine gitti. Olay günü beni telefonla arayarak buluşmak istediğini söyledi. Aileme ait araçla olay yerine gittik. Bana moralinin çok bozuk olduğunu söyledi. Neden bozuk olduğunu sordum. ’Şeytana uydum. Başkasıyla ilişkim oldu’ dedi. Olaydan bir ay önce de beni tanımadığım birisi aramıştı. Eşimle birlikte olduğunu ve bununla da ilgile görüntü olduğunu söylemişti. Kendisine bunu söylediğimde, ’Doğru. Öyle oldu’ dedi. Ayrıca 2 kez de çocuk düşürdüğünü söyledi. Ben de dayanamadım. Boynundaki şalı çekerek boğdum. Ondan çocuğum olmasını çok istiyordum. Bunun için hastaneye bile gittik" dedi.
 
Öldürülen kadının babası 50 yaşındaki Ali Aydoğdu ise sanığın yalan söylediğini ve olaydan önce internetteki sosyal paylaşım sitesinden mezar fotoğrafı paylaştığını ileri sürdü.
 
DAVA ERTELENDİ
 
Mahkeme heyeti, sanık Durmuş Ali Özdoğan ile öldürdüğü eşi Halime Özdoğan’ın cep telefonlarının görüşme ve mesaj kayıtlarının, sosyal paylaşım sitesindeki sanığa ait adresteki fotoğraf ve görüntülerin, sanığın internette izlediğini iddia ettiği eşine ait ilişki görüntüsünün ve yine sanığın çocuk yapmak için gittiklerini ileri sürdüğü hastaneden tedavi görüp görmediği konusunda araştırma yapılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, sonra da sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek davayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER