Önce Yürüdü Sonra Kitap Okudular

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri, kitap okumayla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında ara ara durarak kitap okuyan öğrencilerin etkinliğine, Burdur Valisi ve MAKÜ Rektörü de eşlik etti.

Önce Yürüdü Sonra Kitap Okudular
MAKÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Rehberlik Bölümü öğrencileriyle öğretim elemanlarından oluşan yaklaşık 70 kişilik grup, MAKÜ Merkez Yerleşkesi’nde toplandı. Buradan yürüyüşe geçen grup, sırtlarına ’okumak yaratılmışlığın ilk vasfıdır’, ’bu dünyadaki en zengin kişidir okuyan’, ’okuyanla okumayan bir olur mu’ dövizleri asarak kitap okumaya dikkati çekti. Yürüyüş boyunca ara ara durarak kitap okuyan grup, Cumhuriyet Meydanı’na kadar geldi. Burada gruba Burdur Valisi Hasan Kürklü ve MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı da katıldı. Vali Kürklü ve Rektör Saatcı’nın da yer aldığı grup Atatürk Anıtı önünde ayakta durarak, yaklaşık 15 dakika kitap okudu.
 
Vali Hasan Kürklü, dinin ilk emrinin ’oku’ olduğunu hatırlatırken, "Toplum olarak maalesef okumayı çok fazla sevmiyoruz. Bu tür etkinlikler topluma okuma akışkanlığı kazandırmak, okumayı sevdirmek ve okumanın önemini anlatmak ve farkındalık oluşturmak için yapılıyor. İnşallah toplum olarak kitap okumaya gerektiği kadar önem verir ve gerektiği kadar okuruz. Eksik olan bu yanımızı bir şekilde tamamlamamız lazım" dedi.
 
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı ise etkinliğin kitap okumayla ilgili farkındalık oluşturma noktasında önemine işaret ederken, bu tür faaliyetlerin süreceğini aktardı. Etkinliği organize eden MAKÜ öğretim görevlisi Kenan Demir ise amaçlarının toplumu okumaya teşvik etmek olduğunu kaydetti.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER